690 680 960

Nielegalne papierosy ukrył w tujach

Tomaszowscy policjanci na jednej z posesji w miejscowości Lubycza Królewska ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 2 tys. paczek papierosów.

Mundurowi posiadali informację, że na posesji zamieszkałej przez 45-latka mogą znajdować się nielegalne papierosy. Po wejściu na podwórko policjanci zwrócili uwagę na nietypowe pakunki umieszczone pod tujami.

Jak się okazało, znajdowały się w nich papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kolejne nielegalne papierosy policjanci znaleźli w domu oraz garażu mężczyzny.

Łącznie zabezpieczono ponad 2 000 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 39 tysięcy złotych. Mężczyzna wkrótce za swoje przewinienia odpowie przed sądem. W przeszłości był już notowany za przestępstwa akcyzowe.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

4 komentarze

 1. 39 tys. /2000 sztuk daje kwotę 19,5 zł podatków na jednej paczce papierosów !!!!

  • To nie jest liczenie po cenie z półki w polskim sklepie. To jest liczenie z uwzględnieniem m.in. braku opłaconego cła, podatku i akcyzy. Skoro ktoś przemycił papierosy np. z Białorusi nie zapłacił cła ani akcyzy – policz teraz matematyku skąd się wzięła ta kwota, bo widzę nie ogarniasz. To nie jest paczka papierosów z fabryki na ternie UE, tylko spoza – potrafisz to obliczyć? Bo chyba nie …
   hasła klucze – podatek, cło, akcyza…nie mówiąc już o utraconym VAT i dochodowym…ale mam nadzieję, że ogarniesz

   • Ja Cię doskonałe rozumiem. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 39 tysięcy złotych. Zobacz ile ktoś nas łupie z kasy.

 2. A jak policjant obdarowywał całymi kartonami swoją rodzinę papierosami beż akcyzy to wolno?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas