Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy o wartości ponad 90 tys. złotych w samochodzie na posesji

Zatrzymane nielegalne papierosy o wartości ponad 90 tys., zł, to efekt działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzonych na terenie pow. chełmskiego. Od początku roku mundurowi z NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13 mln zł.

Przedwczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie Chełma.

Funkcjonariusze posiadali informacje, iż mogą tam znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania pojazdu znajdującego się na jej terenie. W przestrzeni bagażowej kontrolowanego samochodu, funkcjonariusze SG, ujawnili i zabezpieczyli 120 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 90 tys. zł.

Podczas prowadzonych działań w Chełmie, zatrzymano dwóch obywateli Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, obecnie trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani mężczyźni w wieku 41 i 47 lat odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku roku nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13 mln zł.

Jeden komentarz

  1. A co z handlarzami na Ruskiej?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo