Nielegalne papierosy na targowisku przy al. Tysiąclecia

Policjanci z Lublina skontrolowali targowisko przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Efektem działań było zabezpieczenie kilkuset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu II oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali nieużytkowane stoiska na targowisku przy al. Tysiąclecia. Mundurowi posiadali informacje, że mogą być tam ukrywane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci podczas działań odnaleźli ponad 700 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 17 tys. złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Papierosy na tysiąclecia? Nielegalne? Pierwsze słyszę! A mieszkam w lublinie 84 lata nigdy nie widziałem aby sprzedawali tam nielegalne papierosy pod Novą.

 2. A to ci dopiero, no kto by się spodziewał!

 3. Ale numer nielegalne papierosy na targu ?? Niesamowite skąd nasi porządkowi wiedzieli że tam są ??Nikt się tego nalotu niespodziewał , niesamowite towar bez opieki , coś niebywałego.

 4. Wiadomość i odkrycie 100lecia !. Przeciez sami policjanci przymykali na to oko w zamian za papierosy.

 5. No i znów dziewczyny z okolic Novej dały ciała haha… Grupa nieudaczników życiowych którzy nie potrafią zarobić hajsu legalnie. Nie dość że są pośmiewiskiem wszystkim to jeszcze fajek schować nie dają rady…a no tak jak tu schować jak uciekają przed każdym patrolem haha

  • A przy tym wożą i rządzą się tam, jakby byli u siebie w domach, a nie w publicznym miejscu.

 6. serio? przeciez na kazde targowisko mozna codziennie jezdzic i takie papierosy znalezc… a im wiecej zakazow robia np teraz zakaz mentholowych to na targowisku od razu mozna je znalezc z bardzo duzym wyborem 🙂 wiec gratki dla prawa i sluzby celnej…..

 7. Ktoś ma problem z matematyką 24 zł.na paczce

 8. Hej urzędasie

  Niebywałe

 9. Znów 24,30zł akcyzy na paczce wartej 15zł? Moglibyście kiedyś to wyjaśnić, bo to bardziej interesujące niż to, kto się nie podzielił.

  • bo oni chyba w to wliczają PIT osób zatrudnionych w legalnym łańcuchu produkcyjno-dystrybucyjnym, VAT na wszystkie produkty jakie za zarobione pieniądze te osoby kupują i podatek od nieruchomości właściciela, który takim osobom mieszkanie wynajmuje… innej opcji nie dostrzegam

 10. Po co to pisać takie bzdury.

 11. ktoś na komendzie chyba komentarze pod ostatnim artykułem czytał 🙂

 12. To musi być poniżające dla Policjantów którzy w tym uczestniczyli. Gdy oni znajdują te śmieszne ilości a obok handel fajką idzie pełną parą i w pełnym świetle. I nikt i nic sobie z tego nie robi. Jakbym im pluli w twarz. Tak samo pewnie redaktor piszący takie newsy musi czuć się upodlony. Wielki news o fajkach pod nova.

  • Jeśli to było upokarzające, to co powiedzieć o dotychczasowych sytuacjach, kiedy sprzedawali fajki tuż za plecami mijających ich właśnie patroli?

 13. Co za bzdury 700paczek za 17000zl może za 170000zl kto to liczy ?

  • abc z elementarza

   Tam jest mowa o podatku jaki nie zostal odprowadzony od jakiejs wartości, to na tym traci skarb państwa. A nie wartość rynkowa tych fajek. Przyjmują jakąś uśredniona cenę rynkową legalnej paczki razy 700 i stąd te 17 tys straty państwa

 14. Przyjezdzaja studenci z Bialorusi, myslac ze wjezdzaja do Wielkiego Swiata, Zjadniczonej Europy, a tu puerwsze wrazenie – syf, bajzek i tepe dresy handlujace papierisami jak 25 lat temu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7393zł 0.24%
  • GBP 4.8904zł 0.05%
  • EUR 4.4023zł -0.26%
  • CHF 4.0843zł -0.03%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
  Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
  Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
  Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
  Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020