Kierowcy nie zwracają uwagi na światła, jeżdżą jakby ich nie było (wideo)

Wczoraj na skrzyżowaniu ul. Poligonowej z ul. Zielone Wzgórze w Lublinie po kilku latach zostały uruchomione światła. Niestety kierowcy jeżdżą tak, jakby ich tam nie było.

Kilkanaście minut obserwacji skrzyżowania ul.Poligonowej z ul. Zielone Wzgórze wystarczyło, aby stwierdzić, że kierowcy jeżdżą dzisiaj tam na pamięć i nie zwracają uwagi na oznakowanie.

Od wczoraj działa na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna, jednak kierowcy ignorują jej wskazania i przejeżdżają notorycznie na czerwonym świetle, co można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Sygnalizacja świetlna w tym miejscu powstała kilka lat temu, wraz z budową nowej ul. Poligonowej i prowadzącej do obwodnicy miasta ul. Bohaterów Września. Do tej pory była ona włączona w trybie awaryjnym, czyli migającego żółtego światła. Obecnie światła już działają, jednak patrząc na zachowania kierowców, ignorowanie przez nich czerwonego światła może doprowadzić do groźnego wypadku.

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. No to teraz CIACH, radiowozik i mandaciki, raz dwa trzy…

 2. Ciężko postawić radiowóz na kilka dni? W stolicy stawiają pojazd straży miejskiej i kasa leci do kasy miasta.

  • Praca ludzka ogólnie jest droga. Policjantów jeszcze bardziej droga. Rejestrowaniem przejazdu na czerwonym powinny zajmować się automaty, bo wiele skrzyżowań jest w takie urządzenia wyposażona, ale nie działają.

   • w takim razie kto płaci za 20 mundurowych obstawiających dom naczelnego wodza mac kwacza 😉

    • Co to ma przejeżdżania na czerwonym?

    • Mi też się to bardzo nie podoba, bo policjanci powinni wykonywać bardziej pożyteczną pracę niż pilnowanie skrzynki na listy, czy pomnika w centrum miasta.

 3. a po kiego wała ją włączyli? z drugiej strony pola nikt nie przechodzi przez te przejścia dla pieszych! zabudują to włączajcie a nie na siłę ruch wstrzymywać! chore podejście urzędoli…

  • poniewaz medrku jest tam rownbiez poprzeczna droga prowadzaca do osiedla ktora coraz ciezej bylo wyjechac z niego – kapiszi?

 4. Po prosto to przepisy są nieżyciowe. Każdy kto przejeżdża czasem przed strefę skrzyżowań równorzędnych (np. na osiedlach dokowych) dobrze wie, że pierwszeństwo ma ten bardziej rozpędzony (bo jadący na wprost). Podobnie bywa na parkingach pod marketami, czy dyskontami.
  Przepisy drogowe się po prostu nie sprawdzają wschodzie Europy.

 5. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  Nawet zawodowcy są ślepi!

 6. Aż się prosi o radiowóz i parę tysi do kieszonki wpadnie. BTW ten film idealnie pokazuje jak ludzie jeżdżą i nie wiedzą co się dookoła nich dzieje, że nawet czerwonego światła nie są w stanie zauważyć.

 7. Sam się wczoraj prawie nadziałem. W ostatniej chwili zauważyłem że kolorów dodali 😆. Trzeba się uderzyć w pierś i być bardziej wyrozumiałym dla tych co jeżdżą na pamięć, może po artykule się to zmieni.

  • Zeeerroo wyrozumiałości. To są mordercy. Jak im ciężko coś pomyśleć i zauważyć to mają komunikację publiczną.

 8. aż się prosi ale o to żeby milicja pochyliła się w kierunku ludzi zamiast służalczo gnębić …. czy tak ciężko postawić przed skrzyżowaniem radiowóz na bombach tylko w celu obudzenia uśpionego przez 4 lata skrzyżowani – i tu sam biję się w pierś bo dzisiaj przed 7 prawie przejechałem na czerwonym, prawie bo yanosik zgłosił patrol co obudziło zmysł obserwacji otoczenia, dla wyjaśnienia rocznie przejeżdżam 50-80k km więc stfu odnośnie nauki jeżdżenia trole zza biurka z prawkiem z tego milenium ….

 9. Skoro nie widzieli wcześniej znaków, to z jakiego powodu nagle światła mają zauważać?

 10. W sumie to dobrze, że jak są rozpędzeni to bez sensu jest zatrzymywać z powodu czerwonego światła czy tym bardziej np. pieszego chcącego przejść przez jezdnię. Niech czekają. Samochód nie zatrzyma się w miejscu, a poza tym to rozpędzanie samochodu jest nieekonomiczne i nieekologiczne.
  W zderzeniu bocznym zawsze bardziej ucierpi pojazd uderzony z boku, więc tym bardziej ci wyjeżdżający Parkingowego Wzgórza powinni uważać. Nawet mają zielone powinni się zatrzymać i upewnić, czy pierwszeństwo przejazdu jest im udzielane. Sygnały świetlne zezwalają tylko na wjazd na skrzyżowanie – nie mówią nic o pierwszeństwie przejazdu.

 11. Te światła są potrzebne jak zającowi dzwonek.

 12. Z tymi światłami jest coś nie bardzo. Jechałem dziś rano, zapaliło się czerwone, zahamowałem, zanim się całkiem zatrzymałem znów było zielone 🙂

 13. wczoraj na przystanku stał policyjny pickup i pewnie łapali jeleni którzy się przyzwyczaili do migającego żółtego że przestali na nie zwracać uwagę.

 14. Nazwa osiedla/ulicy „Zielone wzgórze” byłoby adekwatne, gdyby parkujące tam samochody były koloru zielonego. Ale zielony lakier jest jakoś mało popularny na samochodach.

 15. Ulica Zielone wzgórze krzyżuje się z ul. Poligonową. Ul. Bohaterów Września zaczyna się 200 m dalej

 16. Do tego z prędkościami jak na esce….

 17. Jeee brawo miasto Lublin

 18. boję się, bo już mnie wcale nie dziwi fakt, że:
  – ludzie ni uja nie patrzą na znaki, na sygnalizacje, na inne pojazdy i pieszych
  – zamontowano światła, by przez 4 lata sobie bezużytecznie migały

  niedługo ktoś na moich oczach sprzątnie pieszego z przejścia, a ja się w ogóle nie przejmę, bo to normalne…
  tak się kończy pobłażanie deb*lom we wszystkich aspektach życia, zamiast równać do najlepszych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online