Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy na granicy, próba przemytu gotówki i sprzętu do flyboardingu (zdjęcia)

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej podsumowali kwiecień na granicy. Na wschodnim jej odcinku mundurowi ujawnili m.in. nielegalne papierosy oraz niezgłoszoną gotówkę, a także…sprzęt do flyboardingu.

Przemyt papierosów

W kwietniu tego roku funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt blisko 115 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 1,6 mln zł. W wyniku zaledwie dwóch kontroli pociągów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W obu przypadkach kontrabanda ukryta były pod warstwą deklarowanego towaru w postaci drewnianej zrębki. Wartość rynkowa ujawnionych papierosów to ok. 77 tys. zł.

Również w Oddziale Celnym w Hrubieszowie, dzięki wspólnym działaniom, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych papierosów. I także tym razem papierosy ukryte były w jednym z wagonów składu towarowego wiozącym drewnianą zrębkę. Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 2,1 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 30 tys. zł.

Z kolei w Oddziale Celnym w Koroszczynie funkcjonariusze poddali kontroli pojazd ciężarowy wjeżdżający z Białorusi, który zgodnie z deklaracją miał być pusty. Okazało się jednak, że nie jest zupełnie pusty. Dzięki wskazaniu przez psa służbowego funkcjonariusze ujawnili w agregacie naczepy ponad 1,7 paczek papierosów. Do próby przemytu przyznał się kierowca. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i wpłacił tytułem kary grzywny 18,5 tys. zł.

Niezgłoszona gotówka

Znaczną ilość gotówki ujawnili w bagażu jednego z pasażerów autokaru funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem. 32-letni mężczyzna posiadał ponad 59 tys. zł oraz blisko 5,2 tys. ukraińskich hrywien. Za niezgłoszenie do kontroli posiadanej gotówki podróżny został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Również w Oddziale Celnym Drogowym w Dorohusku funkcjonariusze ujawnili niezgłoszoną gotówkę. 10 tys. euro, 4,2 tys. zł oraz blisko 500 hrywien ukryła w bagażu obywatelka Ukrainy podróżująca samochodem osobowym. Podobnie jak w poprzednim przypadku, i tu także funkcjonariusze ukarali kobietę mandatem w kwocie 2 tys. zł.

Ciekawe ujawnienie

Nietypowy przemyt udaremnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie. W jednym z kontrolowanych pojazdów ujawnili, ukryty w kabinie kierowcy, niezgłoszony do kontroli sprzęt do flyboardingu o wartości ok. 10 tys. zł. 36-letni obywatel Białorusi, który próbował wwieźć towar bez zgłoszenia, został ukarany mandatem i wraz z towarem zawrócony na Białoruś.

Nielegalne papierosy na granicy, próba przemytu gotówki i sprzętu do flyboardingu (zdjęcia)

Nielegalne papierosy na granicy, próba przemytu gotówki i sprzętu do flyboardingu (zdjęcia)

Nielegalne papierosy na granicy, próba przemytu gotówki i sprzętu do flyboardingu (zdjęcia)

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. Według służby celnej KAS to nawet i zwykłych butów nie można mieć ??!!! :(. „Udaremnili” nie zgłoszoną gotówkę!!!!. Oh, złapali złodzieja i przemytnika!!. KAS ale macie wynik chyba premia się należy!!! 😉

  2. Yyy.. Kawałka rury i butów na desce nie mozna przewozić? Niby z jakiej paki???

  3. Sprzęt do flaybordingu o wartości 10 tys nielegalny? A maskę i rurkę też trzeba zgłaszać? Nie wiedziałem że coś za tą kwotę trzeba zgłaszać ale bezsens.