690 680 960

Nielegalne papierosy były przymocowane magnesami do wagonów. Część jechała ukryta pod rudą żelaza (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartość blisko 120 tys. zł.

W miniony wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa prowadzili wspólne działania ukierunkowane na walkę z przemytem wyrobów akcyzowych.

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, wyjmował z podwozi wagonów kolejowych pudła wypełnione papierosami. Zatrzymanym okazał się 42-letni obywatel Ukrainy, przy którym ujawniono wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało pakunki z papierosami były przymocowane do platformy wagonów przy pomocy magnesów, co ułatwiło cudzoziemcowi szybki ich demontaż.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 3,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 50 tys. zł. Cudzoziemcowi, który odpowie za przemyt papierosów, wydano również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 12 miesięcy.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ujawnili kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 5 tys. paczek. Papierosy ukryte były tym razem pod warstwą rudy żelaza przewożonej w pociągu towarowym z Ukrainy do Polski. Aby dostać się do ukrytych pakunków z papierosami funkcjonariusze musieli użyć do tego celu koparki.

Wartość zatrzymanego towaru wyniosła w tym przypadku prawie 70 tys. zł. Obecnie trwa ustalanie organizatorów tego przemytu. Łączna wartość towaru, ujawnionego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej z Hrubieszowa, wyniosła blisko 120 tys. zł.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. No i mamy kolej magnetyczną.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas