Nielegalne papierosy były przymocowane magnesami do wagonów. Część jechała ukryta pod rudą żelaza (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartość blisko 120 tys. zł.

W miniony wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa prowadzili wspólne działania ukierunkowane na walkę z przemytem wyrobów akcyzowych.

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, wyjmował z podwozi wagonów kolejowych pudła wypełnione papierosami. Zatrzymanym okazał się 42-letni obywatel Ukrainy, przy którym ujawniono wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało pakunki z papierosami były przymocowane do platformy wagonów przy pomocy magnesów, co ułatwiło cudzoziemcowi szybki ich demontaż.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 3,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 50 tys. zł. Cudzoziemcowi, który odpowie za przemyt papierosów, wydano również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 12 miesięcy.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ujawnili kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 5 tys. paczek. Papierosy ukryte były tym razem pod warstwą rudy żelaza przewożonej w pociągu towarowym z Ukrainy do Polski. Aby dostać się do ukrytych pakunków z papierosami funkcjonariusze musieli użyć do tego celu koparki.

Wartość zatrzymanego towaru wyniosła w tym przypadku prawie 70 tys. zł. Obecnie trwa ustalanie organizatorów tego przemytu. Łączna wartość towaru, ujawnionego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej z Hrubieszowa, wyniosła blisko 120 tys. zł.

(fot. NOSG)

Zobacz również

1 komentarz

 1. No i mamy kolej magnetyczną.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach