Nielegalna broń, amunicja oraz marihuana u mieszkańca gminy Konopnica

Kryminalni z Bełżyc zatrzymali mieszkańca gminy Konopnica, który posiadał nielegalną broń i amunicję. Oprócz tego mężczyzna miał w garażu woreczek z marihuaną.

Policjanci z Bełżyc ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Konopnica, posiadający zezwolenie na broń, może mieć broń i amunicję inną niż wskazana jest w pozwoleniu.

W czwartek policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 49-latka. Funkcjonariusze znaleźli pistolet sygnałowy oraz amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Łącznie zabezpieczono ponad 130 sztuk nielegalnej amunicji. Ponadto w garażu 49-latka kryminalni ujawnili woreczek z zawartością marihuany. Nielegalne rzeczy zostały zabezpieczone, a mieszkaniec gminy Konopnica trafił na komisariat.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

68-128110

2018-06-08 13:41:40
(fot. Policja Bełżyce)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Niech policja zajmie się lepiej prawdziwymi bandytami a nie łapią kogoś za całe [email protected]@no. Na prawdę nie mają kogo łapać tylko statystyki poprawiać?

  • Skoro jest lewe ammo to i pewnie jest też lewa broń… Tylko lepiej schowana. Ciekawe czy gdyby z tej lewizny zrobił krzywdę komuś z Twoich bliskich to też byś tak pisał???

   • A ty domniemasz czy wiesz? Jak wiesz to powiedz Policji gdzie schował broń, jak domniemasz to zamknij gębę Januszu.

    • Śmieszny jesteś Irbin.
     Chyba, że Ty jesteś z tych co zmawiają panny z agencji po to żeby się popatrzeć 🙂
     Normalni zamawiają żeby skorzystać.
     Mam nadzieję, że zrozumiałeś przykład 🙂

 2. Taką rakietnicą strzelałem w wojsku w nocnych strzelaniach na strzelnicy
  Strasznie bije do tyłu rękę to przez 2 dni czułem ale miałem możliwość strzelać nabojami gdzie oswietlała strzelnicę spadając na małym spadochronie.

 3. to zwykła rakietnica ha ha ale znalezisko

 4. Strach się bać. Wstyd „Polska Policja”

 5. To jest jakiś absurd. Jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów. Pozwolenia na osobistą są wydawane w wyjątkowych przypadkach, są to tak małe ilości, że prawie wcale. Chyba łatwiej jest udowodnić istnienie pozaziemskich cywilizacji, niż uzasadnić potrzebę posiadania broni…
  U nas do 8 lat za samo posiadanie amunicji, a tym czasem w USA w większości stanów można mieć bez problemu prawdziwy arsenał w domu. Mało tego, są nawet takie miejsca, w których posiadanie broni w domu jest obowiązkowe (np. miasteczko Nelson w stanie Georgia).

  • Statystyki z 2001 roku wskazują że w szwajcarskich domach jest około 420 000 karabinów automatycznych, głównie SIG 550. Zanotowano 320 000 karabinów samopowtarzalnych i pistoletów wykluczonych ze służby wojskowej. Niecały milion karabinów zakwalifikowanych jest jako „mała broń”. Całkowita ilość broni w Szwajcarii szacowana jest na 1,2 do 3 milionów egzemplarzy.
   Coś ktoś?

  • Aaron Fleischman

   Yhm… I dzięki temu w Stanach jest bezpieczniej czy mniej bezpiecznie niż w Polsce?

   • Różnica jest znaczna panie Aaron – w Stanach w masz się czym bronić natychmiast, a u nas zanim się doczekasz połączenia ze 112, zanim 112 przekaże to mającej nas bronić, policji, a zanim ta przyjedzie cię bronić, to może się okazaż, że 112 zamiast powiadamiać policję, powinno powiadomić PUK, albo inny zakład pogrzebowy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka