690 680 960

Niedrzwica Duża: Chciały upiększyć swoje działki, więc ukradły 400 drzewek

Dwie kobiety odpowiedzą za kradzież, pod osłoną nocy, 400 drzewek z kilku posesji. Właściciele wycenili straty na kwotę około 8,5 tys. złotych.

Do zatrzymania dwóch kobiet doszło w minioną sobotę na terenie gminy Niedrzwica Duża. Jak ustalili policjanci sprawczynie pod osłoną nocy, z kilku posesji ukradły łącznie 400 drzewek ozdobnych. Do kradzieży dochodziło od marca tego roku na terenie różnych miejscowości. Ze zgłoszeń poszkodowanych wynikało, że podczas jednej kradzieży znikało od kilkudziesięciu do nawet 100 sadzonek. W większości były to tuje, świerki oraz ozdobne krzewy. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę około 8,5 tys. złotych.

– Kryminalni z Bełżyc natrafili na ślad skradzionych drzewek. Posadzone były one na terenie dwóch sąsiadujących ze sobą działek w gm. Niedrzwica Duża. Okazało się, że za kradzieżami sadzonek stoją dwie kobiety w wieku 28 i 35 lat. Obie były w przeszłości notowane przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Obie panie usłyszały zarzuty kradzieży. Jak wyjaśniły podejrzane, wykopały i ukradły drzewka po to, by upiększyć swoje posesje.

– Obie kobiety przyznały się do winy i wyraziły chęć dobrowolnego poddania karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności, prace społeczne oraz obowiązek naprawienia szkody – dodaje asp. Anna Kamola.

2016-05-30 18:05:23
(fot. ilustr. pixabay.com)

23 komentarze

  1. To już nie mogły poczekać na 500+ i z nich sobie kupić tujki
    krzewy te co sobie nasadziły przy chodniku to nic szczególnego. 10zł sztuka nie warta !!. nie wiem skąd suma 8 tys za 400sztuk

  2. będą teraz odśnieżać chodnik i podlewać ogródki mieszkańców strzeszkowic w ramach prac społecznych.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie