Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne znaleziska z czasów wojny zabezpieczą saperzy (zdjęcia)

Mieszkaniec gminy Wola Mysłowska poinformował policję o znalezieniu granatu na swoim polu, natomiast kobieta spacerująca w lesie zauważyła pociski artyleryjskie. Niewybuchy zostały zabezpieczone i pozostaną tam do czasu przyjazdu saperów.

Mieszkaniec gminy Wola Mysłowska przypadkowo odkrył granat moździerzowy z zapalnikiem i materiałem wybuchowym, podczas pracy na swoim polu. Natychmiast powiadomił policjantów, którzy potwierdzili pochodzenie przedmiotu z czasów wojny.

Kolejne niewybuchy zostały przypadkowo odnalezione przez kobietę podczas spaceru w lesie w Karwaczu. Pociski artyleryjskie z materiałem wybuchowym były ukryte w pozostałościach po starym drzewie. Łukowscy policjanci zostali natychmiast poinformowani o tym niebezpiecznym znalezisku i zabezpieczyli granat moździerzowy oraz pociski artyleryjskie, do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Saperzy wkrótce przybędą na miejsca znalezienia niewybuchów, aby je bezpiecznie zneutralizować na poligonie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają, jak należy postępować w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Niebezpieczne znaleziska z czasów wojny zabezpieczą saperzy (zdjęcia)

Niebezpieczne znaleziska z czasów wojny zabezpieczą saperzy (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

5 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Tyle lat od wojny, leżały se spokojnie, nie wadząc nikomu, aż tu panie, nagle, diabli babę nadali

 2. Niewybuchy?Zapalniki miały zbite,taaak?

  • Nie rozumiesz słów języka polskiego? Pomogę ci.
   Wielki Słownik Języka Polskiego *niewybuch
   Definicja *zawierający materiał wybuchowy obiekt, która nie eksplodował, mimo że został wystrzelony lub w inny sposób użyty w celach bojowych
   Czegoś nie zrozumiałeś? Widzisz zdjęcia? Widzisz definicję? Powinieneś zrozumieć…

   • Czy ty od dziecka nie za dużo wymagasz ?
    Jego rodzice za stalking zawloką cię do sądu !!!

   • Przeczytaj dziesięć razy to, co napisałeś, a potem wytęż umysł i spróbuj zgadnąć, o co chodzi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo