Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne oblodzenie dróg i chodników możliwe w woj. lubelskim. Potem śnieżyca, opady marznące i silne ocieplenie

W ciągu najbliższej nocy spodziewane są przelotne opady śniegu, a w pierwszej części nocy także mieszane i deszczu. Na termometrach lokalnie będzie od -2°C do 0°C. Przy gruncie spadek miejscami do -3°C. Gdzieniegdzie drogi i chodniki będą śliskie oraz oblodzone.

Dziś nasz kraj jest pod wpływem niżów umiarkowanych szerokości geograficznych przemieszczających się znad Skandynawii w kierunku na południe i wschód naszego kontynentu, przynosząc duże i całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu, miejscami mieszane, a także śniegu. Pojawiły się za frontem chłodnym nad Polską lokalne burze.

W pierwszej połowie dnia zaznaczyła się jeszcze ciepła masa powietrza polarnomorskiego z zachodu, południowego zachodu. Aczkolwiek z biegiem godzin sukcesywnie nastąpiła zmiana cyrkulacji atmosferycznej i z północy zaczęły spływać chłodne masy, co objawiło się znacznym spadkiem temperatur. Przez województwo lubelskie przeszedł aktywny front chłodny związany z niżem Olga, przynosząc opady i silny wiatr. Ochłodzenie jest jednak chwilowe i od soboty czeka nas napływ coraz cieplejszych mas z południa Europy.

Dziś obserwowano w regionie przejście aktywnego frontu chłodnego. Jednak wieczorem występuje na ogół zachmurzenie duże z postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i krótkotrwałymi rozpogodzeniami. W wielu powiatach opady deszczu, aczkolwiek wieczorem na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem. W najcieplejszym momencie dnia było dziś od 3°C do 9°C. Wiatr okazuje się umiarkowany, w porywach okresami do 65 km/h, stopniowo słabnący, z przewagą kierunków zachodnich.

Noc ze środy na czwartek przyniesie w woj. lubelskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami rozpogodzeniami. Spodziewane są przelotne opady śniegu, a w pierwszej części nocy także mieszane i deszczu. W najchłodniejszej części nocy od -2°C do 0°C. Przy gruncie spadek miejscami do -3°C. Gdzieniegdzie drogi i chodniki śliskie oraz oblodzone. Szczególnie w pierwszej części nocy wiatr umiarkowany i porywisty, następnie przeważnie słaby, z przewagą kierunków zachodnich.

Czwartek przyniesie w regionie zachmurzenie duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia. Lokalnie, szczególnie na południu regionu, słabe opady śniegu. W najcieplejszym momencie dnia od 1°C do 2°C. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowo-zachodni. Noc z czwartku na piątek przyniesie w woj. lubelskim zachmurzenie duże, tylko na północy regionu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu w wielu powiatach, jakie na południu regionu będą nad ranem przechodziły w deszcz ze śniegiem oraz przejściowo deszcz marznący powodujący gołoledź. Drogi i chodniki będą śliskie i oblodzone. W najchłodniejszej części nocy od -3°C do 0°C. Gdzieniegdzie drogi i chodniki śliskie oraz oblodzone. Wiatr na ogół słaby, wschodni i południowo-wschodni.

Piątek przyniesie w regionie zachmurzenie duże z opadami śniegu i mieszane. Okresami i w wielu miejscach możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatur w najcieplejszym momencie dnia od 0°C do 2°C. Gdzieniegdzie drogi i chodniki śliskie. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni.

W weekend silne ocieplenie i nawet 8-12°C w woj. lubelskim. Ciepły również potem nowego tygodnia i potem znów ochłodzenie oraz powrót do niższych temperatur. Za dnia temperatura będzie na ogół dodatnia, ale noce z lekkim mrozem.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów w kraju

11 komentarzy

 1. UWAGA!!!! Może ktoś poinformuje Urząd Miasta Lublin, że jutro rano będzie paraliż miasta związany z oblodzeniem dróg! Bo jakby by ok. 4:30 posypano solą wszystkie wzniesienia na głównych ulicach to będzie miło 🙂

  • Sól się skończyła i pi3przą.

  • A po co informować? Miasto zyska jak soli nie wykorzysta. Poza tym przecież wszystkie kolizje na oblodzonym asfalcie zakwalifikować można jako niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. I policja chętnie tak je zakwalifikuje.

  • To „hehehe”, nie czekaj aż bliżej nieokreślony „ktoś” zadzwoni do „miasta”.
   Poinformuj „miasto” sam, solo, to Bozia ci to za dobry uczynek odfajkuje.

 2. Na Witosa takie dziury że nawet po lodzie szybko nie da się jechać

 3. Gdzieniegdzie będzie ślisko? Rozumiem, że redakcja ma na myśli województwo, a nie miasto, bo w Lublinie poza propagandą żadnych efektów „odśnieżania i posypywania” nie widać od października.

 4. Niebezpieczne oblodzenie dróg i chodników możliwe w woj. lubelskim. Potem śnieżyca, opady marznące i silne ocieplenie…
  Jest nadzieja, że będzie się działooo !!!

 5. Niebezpieczne oblodzenie dróg i chodników – przeciwieństwem będzie bezpieczne oblodzenie dróg i chodników

 6. Halo miasto Lublin rządzone przez PO, czytali informację? Gotowi? Bo wam się autobusy pokończą. Znowu będzie jak tydzień temu 7 rozbitych aut na relaksjowej, auta na barierkach i latarniach na Solidarności. I całe miasto stoi w korkach w jeszcze większym smogu i spalinach. A wy jeszcze chcecie zabudować klin napowietrzający miasto na Górkach Czechowskich.
  Kurcze ministra Musza nie chce budować CPK ale górki czechowskie to chętnie by zabudowała….

  • Wspomniałeś o klinie napowietrzającym miasto na Górkach Czechowskich, ale zauważ, że od jakiegoś pół roku nie wspomina się o smogu w Mieście Inspiracji.
   Czyżby temat smogu przestał być modny ?
   A może od samego zakazu palenia węglem z Bogdanki, smogu nie ma…

 7. A na koniec przyjdzie deweloper i POrozdaje medale.

Dodaj komentarz

Z kraju