Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapłacili za zakupy skradzioną kartą. Grozi im nawet 10 lat więzienia

Pięciokrotnie dokonali płatności przy użyciu skradzionej karty, powodując straty na łączną kwotę ponad 170 złotych. Wkrótce 68-latka i jej 66-letni znajomy staną przed sądem.

W minioną środę włodawscy policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkańca gminy Wola Uhruska o kradzieży karty bankomatowej z jego mieszkania.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcami kradzieży są mieszkańcy gminy Wola Uhruska, 68-letnia kobieta i jej o 2 lata młodszy znajomy. Jak się okazało, osoby te przy użyciu skradzionej karty łącznie dokonały 5 transakcji – płatności metodą zbliżeniową, na łączną kwotę ponad 170 złotych.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Woli Uhruskiej zatrzymali podejrzewanych o ten czyn i przedstawili im zarzuty. Za te czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, dokonanie płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(fot. pixbay.com)

6 komentarzy

  1. Jakby przebimbali z 70 milionów to nic by im nie groziło. A tak to czyn zagrożony nawet być może dożywociem.

    • Polską kartą kredytową przebimbano już ponad miliard, i tylko się rozpędzają. A ludzie jeszcze się cieszą jak bogato w kapitaliźmie jest.

  2. Tylko gotówka. Zakazać banksterki.

  3. Typowi wyborcy partii oszustów (po- to tak dla wyjaśnienia temu po3banemu elektoratowi).

  4. Jak się ukradnie ze sklepu towar za kwotę poniżej 500 zł to jest to tylko wykroczenie?