Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zatrzymał się do kontroli, ruszył pościg. Auto było skradzione, kierujący był pijany

Opolscy policjanci po pościgu zatrzymali 42-latka uciekającego skradzionym peugeotem. Mężczyzna był nietrzeźwy, jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w godzinach wieczornych w miejscowości Zosin. Policjanci z opolskiej drogówki zauważyli peugeota, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu zaczął przyspieszać.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca je zlekceważył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierujący pojazdem skręcił w boczną polną drogę, wpadł w poślizg i zjechał do rowu, wysiadł, a następnie swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Po krótkim pościgu 42-latek został zatrzymany przez policjantów – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto po sprawdzeniu pojazdu w policyjnym systemie okazało się, że został skradziony.

– 42-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu jak również kradzieży pojazdu, którym kierował. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

PRZECZYTAJ

17-latek odpowie za udział w oszustwach metodą „na wnuczka” (zdjęcia)

12 komentarzy

 1. 5 lat to nie za mało? Dodatkowo kradzież auta?

  • To jest do 5lat. Okaże się że ta złodziejska moczymorda to kochający mąż i tatuś więc dostanie zawiasy i grzywnę której komornik nie ściągnie bo nie będzie z czego.

  • Podejrzany żałuje i przeprasza.
   Za rozjechanie śmiertelne kobiety na deptaku dostaje się 3000PLN grzywny, więc proporcjonalnie, za kradzież starego samochodu powinno być 14,99-19,99 PLN grzywny.

 2. Jedni policjanci zatrzymują po pościgu pijanych kierowców, czy złodziei samochodów. Inni łapią rowerzystów jadących po chodniku. A Ci z Włodawy np. mandatują meneli stojacych z rowerami pod sklepem.
  Jak widać każdy jest w czymś dobry.

 3. Służbista ratunkowy

  Nie zatrzymał się do kontroli, ruszył pościg. Auto było skradzione, kierujący był pijany, grozi mu do 5 lat, a więzienia przepełnione… Trzeba albo je rozbudowywać, albo pan prezydent niech więcej i szybciej ułaskawia

  • Pouczyć i zakazać dalszej jazdy.

  • Właściciel mógł lepiej pilnować swojego mienia. A tak, to przez niego Pan Kierowca ma problemy. Do tego dostanie dozór policyjny i będzie musiał raz w tygodniu przychodzić na komisariat.

 4. Bardzo szybki w nogach

  No to wpadł moczymorda i bez kwitów

 5. Niezła kumulacja😁

 6. ale kara 5 lat, za sama ucieczke powinno tyle byc !

 7. Za kilka dni wyjdzie bo wyrazi skruchę i wpłaci 50 zł na caritas. Pójdzie też na jednodniowy odwyk co damu prawo do renty pijackiej oraz zostanie mu wypłacony ekwiwalent pieniężny na 3 tony węgla na kolejny sezon grzewczy.

  • Wyjdzie skąd? Dostanie 48h i go do domu odwiozą radiowozem.
   Za przestępstwa samochodowe w tym kraju nie ma kar. Nawet jak się rozjedzie dziecko na pasach to się dostaje karę w zawieszeniu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport