Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Droga powiatowa pod wodą. Nie było przejazdu, strażacy monitorują sytuację (zdjęcia)

Na terenie powiatu biłgorajskiego strażacy na bieżąco monitorują poziom wód. Wczoraj zablokowana była całkowicie droga powiatowa w miejscowości Szostki, gdzie jej odcinek znalazł się pod wodą.

Po gwałtownych roztopach i długotrwałych opadach deszczu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju na bieżąco kontrolują stany wód na terenie powiatu. Wczoraj taki monitoring odbył się w miejscowości Szostaki, Osuchy oraz Pisklaki na rzece Tanew.

Pomiędzy Aleksandrowem (Podlas), a mostem w miejscowości Szostaki rzeka Tanew wystąpiła z koryta i zalała drogę powiatową. Wczoraj w tym miejscu droga była zablokowana. Obecnie nadal istnieje prawdopodobieństwo występowania lokalnych podtopień. Stan wody na rzece Tanew w miejscowości Osuchy przekracza poziom ostrzegawczy i osiąga obecnie ponad 3,7 m.

W związku z wysokim stanem wód na terenie powiatu biłgorajskiego strażacy utrzymują w gotowości sprzęt ratowniczy i logistyczny. Aktualne stany wód można sprawdzić pod adresem: https://hydro.imgw.pl/.

 

5 komentarzy

  1. Zauważyłem że w Lubelskim dużo osób czytających forum ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. To by odzwierciedlało liczbę ciemnoty w społeczeństwie i przekładało się na liczbę kościołów w regionie.

    • Na zachodzie jest więcej burdeli niż kościołów. Jakieś wnioski?

    • Och, Andrzejek się nudzi i ewidentnie ma jakiś ból. Widzę, że każda okazja jest dobra żeby zaatakować katolików. Żałosne z Pana strony. Tylko chórze atakują anonimowo. Mam nadzieję, że jeśli ma Pan dzieci, to one ślubu koscielnego nie wzięły i nie wezmą i dzieci też nie ochrzczą. Bo niestety wielu jest takich, którzy w internecie i nie tylko plują na Kościół i na wierzących, a jednocześnie przystępują do sakramentów i zależy im żeby dzieci czy wnuki też przystąpiły. Znam takich osób wiele, zwłaszcza w środowisku pracy.

  2. Golfem 3 tamtendy przejechałem. Ale niezły chardkor był

  3. Fajne miejsce. Można za darmo podwozie w ałdicy umyć.

Dodaj komentarz