Nie posiadał uprawnień do kierowania, wjechał ciągnikiem w budynek mieszkalny. Dom nie nadaje się do zamieszkania (zdjęcia)

Jest więcej szczegółów groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek w miejscowości Maśluchy. Kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepami wjechał w budynek mieszkalny.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed południem w Maśluchach w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w budynek mieszkalny uderzył ciągnik rolniczy z przyczepami. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG w Lubartowie, OSP z Nowego Uścimowa, OSP z Maśluch, OSP z Krasnego, OSP z Głebokiego, OSP z Drozdówki oraz policja.

Policjanci ustalili, że 29-latek stracił panowanie nad ciągnikiem, gdy zza zakrętu na jego pas ruchu wjechał samochód osobowy. Następnie mężczyzna najechał ciągnikiem na ogrodzenie i uderzył w budynek mieszkalny. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Działania straży pożarnej polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu konstrukcji budynku. Budynek nie nadawał się do dalszego zamieszkania.

Kierowca ciągnika był trzeźwy. Podczas kontroli wyszło na jaw, że jedna z przyczep nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia, ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych, a kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także sporządzili dokumentację. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności kolizji.

(fot. PSP Lubartów, Policja Lubartów)

14 komentarzy

 1. Русский тролл

  Najlepiej to nie wychodzić z domu!

 2. Ciekawe co nato ubezpieczenie czy wypłacą, czy cały zysk z rzepaku i zboża pójdzie na nową chałupę

 3. Ten budynek nie nadawał się do zamieszkania już przed wypadkiem.

  • No właśnie. I teraz ciekawa sprawa. Wybudują zupełnie nowy dom o podobnym metrażu z OC sprawcy?

 4. Straszne rzeczy…jedna z przyczep nie miała oc…no i mamy przyczynę zdarzenia …

  3 maj się chłopie

 5. Nie posiadał uprawnień jak połowa jeżdżących maszynami rolniczymi😉

  • Bo wszyscy myślą, że kategoria B wystarczy. A tym czasem kategoria B uprawnia do kierowania również ciągnikiem rolniczym, ale co najwyżej z przyczepą lekką (jednoosiową), a nie ciągnikiem rolniczym z dwiema przyczepami, których DMC kilkukrotnie przekracza DMC ciągnika rolniczego. Taki zestaw (ciągnik + 2 przyczepy w dodatku załadowane) prowadzi się inaczej. Jak łapiesz pobocze przy prędkości zbliżonej do maxymalnej to na drodze raczej nie zostaniesz. A hamowanie samym traktorem (bo kto by podłączał przewody pneumatyczne przyczepy) tylko pogarsza sprawę, szczególnie na zakręcie. A tak na marginesie to czy ta przyczepa, na którą nie było OC była zarejestrowana, jeśli tak to będzie miał grzywnę z UFG. Co do ciągnika bez ważnych badań, to ubezpieczyciel zapewne wystąpi z regresem do właściciela, bo zechce wykazać, że jego stan techniczny był przyczyną wypadku.

 6. A tu nagle za zakrętu auto… to dawaj w krzaczory ;D pewnie myślał że milicja jedzie..

 7. O to teraz wieśniak się nie wypłaci. Grubo! Niech płaci.

  • Wieśniak to raczej Ty jesteś, bo ludzie na wsi mieszkający to rolnicy i gospodarze ciężko pracujący na kawałek chleba.

 8. cała ta pożal sie boże posesja utrudniała widocznośc

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew