Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie miał czasu czekać na policję po kolizji. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

Wczoraj w Biłgoraju doszło do niegroźnej kolizji dwóch pojazdów. Jeden z uczestników nie miał zamiaru czekać na przyjazd policji i odjechał z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18 na jednym z parkingów w Biłgoraju. Kierujący oplem, 42-latek z gminy Łukowa na parkingu jednego ze sklepów wysiadał z samochodu, gdy w otwarte drzwi stojącego samochodu uderzył samochód marki Volkswagen. Kierowca volkswagena szybko odjechał z miejsca kolizji, bo nie miał czasu czekać na Policję.

Mundurowi ustalili mężczyznę biorącego udział w kolizji. Okazał się nim 63-latek z Biłgoraja. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

63-latek stracił już prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

3 komentarze

  1. I dobrze ze pijusa zlapali.

  2. Otworzył drzwi i został uznany winnym. Słusznie, bo parkujący obok skąd ma wiedzieć kiedy otworzą się drzwi. A otwierający drzwi może i powinien sprawdzić, czy ktoś akurat parkuje.
    Wszytko jest logiczne i sensowne.
    Ale co by było gdyby wjeżdżający na miejsce postojowe jechał rowerem. Wtedy to sytuacja byłaby dyskusyjna, bo rowerzysta……

Z kraju

Polityka i społeczeństwo