Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciało mu się czekać ciężarówką w kolejce, próbował ją ominąć. Miał ponad 3 promile

Kierujący ciężarówką w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 52-latek został zatrzymany po tym, jak próbował ciężarówką ominąć kolejkę pojazdów stojących przed przejściem granicznym.

Policjanci z Terespola w minioną sobotę po godzinie 3 otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą krajową nr 2 może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że od kierowcy, który podróżował ciężarowym Volvo czuć wyraźnie woń alkoholu i próbował on ominąć kolejkę pojazdów oczekujących przed granicą. Ciężarówka miała znajdować się w rejonie jednej z zatok autobusowych.

Na miejscu interweniowali mundurowi. Za kierownicą ciężarowego volvo siedział 52-letni mieszkaniec Gostynina. Początkowo 52-latek próbował uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że wypił alkohol, jednak już po zaparkowaniu ciężarówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wykonane zostało badanie retrospektywne.

Policjanci zlecili odholowanie pojazdu na strzeżony parking. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

4 komentarze

  1. typowy tirowiec – pewnie szeryfuje w ażurowym podkoszulku i klapkach

  2. Oleksandr Yebiewdenko

    O co afera, na trzeźwo by napewno tego nie zrobił tylko stal grzecznie w kolejce.

  3. Teraz już mieszkaniec Gostynia. Jak pięknie .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo