690 680 960

Nie był w stanie wyjechać z parkingu. Świadek rzucił się za nim w pościg

Kierowca opla znajdował się w takim stanie, że nie był w stanie ustać na nogach. Jednak usiłował prowadzić auto a po reakcji świadka rzucił się do ucieczki.

Wszystko wydarzyło się w sobotę rano w centrum Lublina. Przypadkowy świadek zwrócił uwagę na kierowcę opla, który przy ul. Wróblewskiego nie radził sobie z wyjechaniem z miejsca parkingowego. Obserwując jego kolejne nieudane manewry podszedł do mężczyzny sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku.

Wtedy poczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Nie zastanawiając się ani chwili wyciągnął ze stacyjki kluczyki i zaczął dzwonić po policję. Kierowca postanowił nie czekać, tylko rzucił się pieszo do ucieczki. Świadek ruszył za nim w pościg i niebawem ujął mężczyznę, po czym przekazał go policjantom.

Okazał się nim 30-latek z Lublina, który miał problem z utrzymaniem się na nogach. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, wobec tego została od niego pobrana krew do badań. Później został przewieziony na I Komisariat Policji, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Policjanci nie ukrywają, że wzorowa postawa świadka przyczyniła się do ujęcia pijanego kierowcy. Mężczyzna znajdował się w takim stanie, że stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. „nie mógł ustać na nogach”, „rzucił się do ucieczki”…., ?

  • a co w tm dziwnego, to, że nie mógł ustać na nogach nie świadczy o tym, że nie mógł się rzucać do ucieczki…internet nie takich widział.

 2. Pracownik ochrony, ciekawe z jakiej firmy, raczej nie był z grupą niepełnosprawności

 3. Tępić pijane bydło za kierownicą i bardzo dotkliwie karać!!!Nie miał chłop dynamitu w nodze i komputera w głowie.Śmieję się z was dziady…

 4. Świadek zrobił, co do niego należało (brawo!). Czy sąd też zrobi, co do niego należy?

 5. Tak ku…a wszystkich zamknąć brawo za inteligencję

 6. Nie Mam Pojęcia jak można być takim imbecylem facet 30 lat. W Polsce codziennie zabierają setki praw jazdy i dalej chlajo .nie szanują czyjegoś Życie i swego. Każdy złapany po Alkocholu i narkotykach Powinien być traktowany jak potencjalny morderca. tak Sąd powinien ich traktować.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas