Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nawałnica uszkodziła 10 budynków i zerwała linie energetyczne. Są straty w uprawach (zdjęcia)

Przy Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim powołano sztab kryzysowy, którego celem będzie oszacowanie strat wywołanych przez piątkowe, niebezpieczne zjawiska pogodowe na terenie powiatu ryckiego. Nawałnica uszkodziła co najmniej 10 budynków.

Pracownicy Wydziału Polityki Społecznej oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, na polecenie wojewody Krzysztofa Komorskiego, uczestniczyli w sobotę w pracach sztabu kryzysowego zwołanego przez starostę powiatu ryckiego, w związku z wichurą i intensywnymi opadami, jakie uderzyły wczoraj w Ryki i okoliczne miejscowości. Silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy.

Według relacji mieszkańców zjawisko miało charakter niezwykle gwałtowny i nieprzewidywalny i trwało do kilkunastu minut. Wiatr uszkodził 4 budynki mieszkalne i 6 budynków gospodarczych, a także dokonał zniszczeń w uprawach, drzewostanie i liniach energetycznych. Łącznie odnotowano ok. 80 zdarzeń wymagających interwencji różnych służb. W akcji ratowniczej uczestniczyło ok. 90 strażaków PSP i OSP oraz ekipy energetyków przywracających dostawy prądu.

W sobotę trwało końcowe ustalenie strat. Służby Wojewody Lubelskiego pozostają w stałym kontakcie z lokalnymi samorządami od wystąpienia wichury w dniu wczorajszym.

(Źródło: LUW)

8 komentarzy

  1. Dobrze, że wszyscy mieli polisy ubezpieczeniowe.

  2. To co na zdjęciu samo się by przewucilo za miesiąc

  3. Dobrze że go nie wywalili jak Szołno coś tam.. za mróz i śnieg oraz brak chleba.

  4. Także ten, jak przyjedzie Wysoka Komisja z Województwa, to wszystkie krzyże mają być zdjęte, rozumiemy się?

    • Pewnie że się rozumiemy. Krzyże dachu nie utrzymają, co najwyżej utrzymają ślepą wiarę w pogaństwo.

  5. sztab kryzysowy to się powołuje w razie wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia

  6. W przeddzień wyborów powołuje się i sztab kryzysowy, ciemny lud lubelszczyzny zagłosuje na kamińskiego

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport