Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nawałnica powaliła w jednej gminie kilkaset drzew. W nocy możliwe kolejne burze

Nawałnica, która przeszła przez miejscowość Skordiów w gminie Dorohusk w powiecie chełmskim, powaliła kilkaset drzew. W lokalnych mediach pojawiają się informacje, że zniszczenia spowodowała trąba powietrzna, jednak specjaliści od pogody wskazują na silny wiatr prostoliniowy.

Wczorajsze nawałnice przechodzące przez woj. lubelskie przynosiły silne porywy wiatru oraz opady sporego gradu. W powiecie ryckim oraz chełmskim zniszczonych zostało kilkaset drzew. Do godzin nocnych strażacy w Rykach i w rejonie Ryk usuwali skutki silnego wiatru. Podobne działania prowadzili również strażacy z terenu powiatu chełmskiego.

Duże zniszczenia spowodowała burza przechodząca przez gminę Dorohusk w powiecie chełmskim. W rejonie miejscowości Skordiów oraz na drodze prowadzącej do miejscowości Pogranicze silny wiatr połamał kilkaset drzew. Strażacy udrożnili już przejazd na wspomnianej trasie. Zniszczenia na terenie lasu są spore.

W mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że przez gminę Dorohusk przeszła trąba powietrzna, stąd takie zniszczenia. Jednak specjaliści od pogody temu zaprzeczają, oglądając zdjęcia połamanych drzew. Zniszczenia drzewostanu spowodowane zostały najprawdopodobniej silnym prostoliniowym wiatrem, który mógł w tamtej lokalizacji osiągnąć wartości ponad 100 km\h. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale sprzątanie po nawałnicy będzie trochę trwało. Silny wiatr uszkodził m.in. jeden z budynków oraz uprawy. Nasadzenia zniszczone zostały również przez padający grad i nawalny deszcz.

Dzisiaj wieczorem i w nocy możliwe są kolejne groźne zjawiska pogodowe. W regionie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy jest grad. Wkrótce opublikujemy szczegółową informację pogodową dla woj. lubelskiego.

2 komentarze

  1. ,w Chełmie takie cuda no szok i niedowierzanie

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport