Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Natrafił na niewybuchy w rejonie rzeki. Interweniowali policjanci oraz saperzy (zdjęcia)

Mężczyzna natknął się na dwa pociski lotnicze w okolicy rzeki Marianka, znajdującej się w gminie Trawniki. Po znalezieniu natychmiast powiadomił odpowiednie służby.

W miniony piątek świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch skorodowanych przedmiotach przypominających pociski, które zostały odnalezione przez spacerowicza w okolicach mostu na rzece Marianka w miejscowości Oleśniki.

Mężczyzna niezwłocznie poinformował służby dzwoniąc na numer alarmowy. Patrol policji został natychmiast skierowany na miejsce, aby potwierdzić informację i zabezpieczyć teren, gdzie znaleziono pociski. Jeden z przedmiotów znajdował się na brzegu rzeki, a drugi częściowo w wodzie.

Policjanci czuwali nad miejscem do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej, która zneutralizowała niebezpieczne przedmioty. Dodatkowo, saperzy przeszukali teren przyległy do miejsca znalezienia niewybuchów, aby upewnić się, że nie ma tam innych podobnych przedmiotów.

Jak się zachować w przypadku znalezienia niewybuchów?

Jeśli znajdziesz niewybuch lub podejrzewasz, że znalazłeś niewybuch, powinieneś zachować szczególną ostrożność i nie dotykać go ani próbować go przenosić lub rozbrajać. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji lub służby specjalistyczne ds. rozbrajania niewybuchów.

Pamiętaj, że niewybuchy mogą stanowić poważne zagrożenie dla twojego życia i zdrowia, jak również innych osób w pobliżu. Dlatego ważne jest, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność i nie podejmować samodzielnych działań, które mogą prowadzić do wybuchu.

Jeśli jest to możliwe, należy zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia służb, aby zapobiec niepotrzebnym zagrożeniom. Ważne jest również, aby pamiętać o tym, żeby nigdy nie ignorować podejrzanych przedmiotów, które wyglądają jak niewybuchy.

Natrafił na niewybuchy w rejonie rzeki. Interweniowali policjanci oraz saperzy (zdjęcia)

Natrafił na niewybuchy w rejonie rzeki. Interweniowali policjanci oraz saperzy (zdjęcia)

Natrafił na niewybuchy w rejonie rzeki. Interweniowali policjanci oraz saperzy (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

  1. Ciekawe, z jakiego samolotu wystrzelono te „pociski lotnicze”?

  2. Przecież to moździerzowe

    • Możliwe jest, że to jednak niemieckie bomby lotnicze SD-1, czyli granaty moździerzowe przystosowane do zrzucania z samolotów

  3. Skąd wiadomo że to jest niewybuch,zaplnik miał zbity,taaaK?

  4. „zachowywać szczególną ostrożność” – przy rozcinaniu szlifierką wpierw założyć okulary ochronne i rękawice

  5. Sprawdzić kto ostatnio przeszukiwal magnesem strumyk

  6. Wygląda na podrzucone.

  7. magnesem ktoś wyciągnął to z wody i zostawił na brzegu , w ub. roku kilka km od tego miejsca widziałem jak ktoś ciągnął linkę po wodzie. Pepeszę pewno zabrał do chałupy a to zostawił na brzegu złomiarzom.

  8. Klub sportowy magnes neodymowy ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo