Nasz Czytelnik szuka sprawców dewastacji audi (zdjęcia)

Na prośbę Czytelnika publikujemy apel do świadków, którzy widzieli sprawców dewastacji pojazdu zaparkowanego na ul. Dunikowskiego. Sprawa będzie dzisiaj zgłoszona na policję.

Nasz Czytelnik po powrocie z długiego weekendu zastał na ul. Dunikowskiego swój pojazd zdewastowany przez nieznanych sprawców lub sprawcę.

Ktoś oderwał z pojazdu przedni i tylny znaczek, zniszczył prawą lampę narożną, uszkodził klapę i porysował tylne drzwi. Sprawa będzie dziś zgłoszona na policje.

Jeżeli ktoś widział sprawców lub ma wiedzę na ich temat prosimy o kontakt z policją lub naszą redakcją.

(fot. nadesłane Patryk)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. To już fajny klasyk w ciekawej wersji.

  • W takim razie co 3 samochód na wsi to klasyk.

   • Franio – chłopie w ten samochód jest włożone spokojnie kilkadziesiąt tysięcy

    • Chłopie tam nie widać włożonych nawet kilku tysięcy. Ktoś kto włożył kilkadziesiąt tysi w coś co de facto nie jest tego warte nie zostawia tego na długi weekend samopas. Widzisz starego szarota i od razu widzisz w nim dziesiątki tysięcy, bo jest stary i błyszczący? To jest właśnie problem młodych pozerów.

    • Ten rzęch nie jest wart nawet kilkunastu :))

   • Z całym szacunkiem. Wieś nie ma nic do tego. Ja jak wyjadę z Lublina do rodziny na wieś to mogę pozostawić swoje auto przy drodze (oczywiście w dozwolonym miejscu) bez obaw, że mi go ktoś uszkodzi. Jak parkuje na parkingu pod blokiem to mimo woli spoglądam przez okno czy komuś z „miastowych” przypadkiem nie przeszkadza. Taki nawyk mam, który przez 40 lat mieszkania w Lublinie sobie z konieczności i doświadczeń wyrobiłem.

   • Jesteś tępy o jezuu ,nie znasz się to się nie wypowiadaj

 2. Czemu Czytelnik parkuje w nieodpowiednim miejscu na chodniku? Wiem, że to nie jest wytłumaczenie na chamskie zachowania sprawców, ale proszę się nie dziwić.

  • Na jakiej podstawie twierdzisz, że pojazd jest zaparkowany w nieprawidłowy sposób? Zakaz parkowania na trawniku, drodze rowerowej, pasie awaryjnym ekspresówki a także na drodze pożarowej bądź chodniku w taki sposób, że utrudnia on ruch innych uczestników nie dotyczy pojazdów aŁdi.

 3. Mam nadzieję, że każdy akt wandalizmu zostanie wykryty, a sprawca ukarany. W tym przypadku doszło do uszkodzenia pojazdu. Oby także w przypadku uszkodzenia np. chodnika czy trawnika (np. w skutek ruchu pojazdów) takie przypadki były także zgłaszane, a każdy sprawca uszkodzenia mienia traktowany przez policję w identyczny sposób. Tj. nie tylko mandat, ale także pokrycie wyrządzonych szkód.

 4. Masakra. Tylko łapy poucinac.

 5. Do czego to dochodzi. Wszystko niektórym przeszkadza. Nowa wiata autobusowa musi być odrazy pomazana oraz porozbijane są szyby, budynek czy inny obiekt z nową elewacją pomazany przez pseudoartystow, kosze na śmieci podpalone, rowery miejskie topione w rzece. Nawet samochód porysują bo komuś przeszkadza. Ile to pieniędzy marnuje się przez idiotów w naszym kraju, którzy nic nie poszanują.

 6. Wandali odłapać. Ale właściciel za lipną tablicę powinien dostać mandat i zabranie dowodu pojazdu.

 7. Niech odda na złom i po krzyku .Płacz za starciem wartym 2tys

  • Nowobogacki się odezwał ” riwo”źyczę ci by ten twój nowy nabytek dokładnie był naznaczony a na wierzchu dachu reksio zostawił swój znak???widać jaki masz szacunek dla czyjejś własności????.

   • @rivo
    Powiem ci kolego jedną ważną kwestię. Jest jeszcze coś takiego, jak wartość sentymentalna. Wspomnienia związane z danym przedmiotem. Może masz nowy samochód to tego nie czujesz, ale czym więcej czasu spędzisz przy danej maszynie doprowadzając ją do ładu, dbając o nią, tym bardziej jest ci potem tego szkoda. Jak to mówią „łatwo przyszło – łatwo poszło”. To audi zapewne właścicielowi łatwo nie przyszło, to też nie dziw się, że mu go szkoda.

  • POlecam dowiedzieć się pierw jaki to samochód a potem pisac takie głupoty?

 8. „Nauczy się parkować w garażu.”

 9. Wandalizm wandalizmem, ale chwalić się fałszywymi dokumentami (białe tablice samoróbki bez znaku legalizacji)… no no…

 10. Franiu zwykle piszesz z sensem …ale kiedy pojawia sie „ałdi” ,ujawnia się twoja choroba i cały sens i logika idzie w ***** ….

 11. Mam nadzieje, że sprawcy dewastacji się znajdą i zostaną surowo ukarani. Auto choć leciwe jest fajne, Szkoda,że trafił się taki jeden z drugim co niszczy czyjąś własność.

 12. Samochód niezarejestrowany. Niema formatu takich tablic rejestracyjnych. Proszę pokazać z daleka gdzie parkował, a poza tym to audi, brat bawary. Jaka marka taki właściciel.

 13. Naczelnik czy czytelnik…

 14. Pomarańczowa deska na dachu

  Rozwalają mnie komentarze ludzi którzy uważają że to auto to jakiś szrot i szkoda krzyku o znaczki czy wgniecenie. Każdy ogarnięty wie co to za auto i ile pieniędzy jest w niego włożone i jak ono wygląda, jakoś na zlotach nikt nie robi afery o tablice, a tutaj wielcy obywatele i szeryfowie czepiają się tak błachej sprawy w tym momencie jak tablica rejestracyjna w sytuacji dewastacji takiego auta. Jeżeli nie znacie auta i właściciela to po co komentujecie głupio ? Pozdrawiam

  • Racja. Co kto może powiedzieć o aucie ze zdjęć. Utrzymania takiego fajnego auta z pewnością swoje kosztowało i do prawdy nie rozumiem wypowiedzi pseudo znawców co uważają je za złom niewarty uwagi. Dzisiejsze, nowe, nafaszerowane elektroniką szroty, które co chwila wywalają jakieś błędy na deskę, to się nie umywają to takiego Audi. Niech sami spróbują jazdy takim klasykiem, Niech poczują jak wiele radości daje praca przy takim wspaniałych klasycznych samochodach. jak wiele satysfakcji daje możliwość powiedzenia, że sam własnoręczną pracą odbudowałem, wyremontowałem to auto. Wtedy wszyscy internetowi znawcy szybko zmienią zdanie. Sam mam leciwe auto z grupy VAG i staram się utrzymać go w dobrym stanienie. Nie zamieniłbym go na inne nowe. Bo mi po co – aby dać zarobić warsztatom, W prawdzie nie znam właściciela tego auta ale naprawdę potrafię sobie wyobrazić co teraz czuje.

   • Mam zadbanego 21-letniego VAG-a, ale nie uważam, żeby jakikolwiek był wart pchania w niecho kilkunastu a tym bardziej kilkudziesięciu tysięcy. Frajda z jazdy jest, ale nie przesadzaj z tą frajdą. Chyba nowym dobrym autem nie jeździłeś. Co do własnoręcznej odbudowy i pchania w to wielkiej kasy to widzę sens tylko wtedy gdy da się na tym jeszcze dobrze zarobić. Pchanie kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy w auto, które żadnym kamieniem milowym motoryzacji nie jest uważam za pozbawione sensu. Tak samo jak uwaga (i w czterech literach mam czyjąś opinię) bezsensem jest wywalanie kilkunastu tysięcy na szrot jakim jest 126p albo co gorsza polonez. Pierwszy to ogryzek, który nie ma w sobie obecnie nic poza sentymentem tych, którzy uczyli się nim jeździć albo jeździli nim z rodzicami a polonez to typowy paździerz komunistycznej motoryzacji. Niechciane nadwozie Fiata 137 zaprojektowane kilka lat przed polonezem (szef Fiata uważał, że za wcześnie na liftbacka), przestarzałe silniki Fiata 125p z wałem korbowym podpartym 3 łożyskami, przestarzałe podwozie z Fiata 125p. Polonez to samochód, który pogrzebał FSO. Nie był nawet zaprojektowany w Polsce jak głoszą niektóre mity. Wnętrze nie było przeprojektowane przez Polaków, bo niby włoskie było takie sobie. Wnętrze projektowali Polacy, bo Fiat odrzucił projekt nadwozia na wczesnym etapie i nigdy nie powstało do niego autorskie wnętrze. Samo nadwozie zostało zwężone dołem, żeby zmieściło się na podwoziu 125p, przez co samochód wyglądał dość karykaturalnie. Reasumując nie ma się co podniecać starą motoryzacją do tego stopnia, żeby serce i sentyment przesłaniały realną wartość pojazdu. Tak rynkową jak i wartość jaką pojazd wniósł, albo nie wniósł wcale do motoryzacji. Co do zlotów to pełno jest tam projektów, które nadają się na pośmiewisko historii motoryzacji a nie do muzeum motoryzacji. Paździerz po wiejskim tuningu zawsze będzie paździerzem po tuningu.

 15. Przecież to ałdi nadaje się tylko na szrot. Czytelnik niech lepiej nie zawraca gitary policji pierdołami, mają ważniejsze sprawy.

 16. Na nie jednym autozłomie stoi pełno takich limuzyn które nie są trzymame pod kocem. Pewnie pomyślał domorosły pisarz że to porzucony szrot. Geniusze policyne nię potrafią ciągnika odnaleźć.

 17. Jak to ten sam, o którym myślę, to ta biedota, która tutaj nazywa toto szrotem uratowanym ze złomu by szczęki z podłogi zbierała, bo zrobiony był na „laleczkę”.
  Fajny projekt i kogoś, kto się tego aktu wandalizmu dopuścił trzeba by było profilaktycznie wytrzebić, zanim się rozmnoży.

 18. Edek z krainy kredek

  Podpadł gosciom z dzielnicy , za konfidowanie itp ..wiec pewnie wzieli sprawy w swoje rece zapewne . Szkoda tylko ze w taki sposob zalatwili chlopaka , jesli mieli coś do niego .

 19. ktoś myśli że ma auto ale rocznikowo patrząc to już powinien być dawno przemielony taki złom, więcej miejsca dla normalnych by było by

 20. Jakaś gnida. Uwa.. ręce przy samej d.ie.

 21. niech spyta ksiedza, to jego wychowańcy

 22. Nie masz pojęcia o czym mówisz ???? i to bladego na bank nie wróciłeś nawet uwagi że stłuczenia lampa pochodzi z wersji na rynek amerykański i jest niemal nieosiągalna w PL Ale przecież to pozerstwo ??? auto pomalowane na nowo i pokryte ceramiką pozerstwo liczne nagrody pozerstwo? jak czytam wypowiedzi matołów co pojęcia nie mają to już nie wiem czy się śmiać czy płakać ? sam zapewne MPK latasz.

 23. Kto ma problem że to szrot niech na FB sprawdzi sb „Audi 90 Hawaii” pozdrawiam i współczuję ??

 24. .........................

  Ciekawe komu podpadł właściciel pojazdu, że tak ktoś go ukarał. Chamstwo, które mam nadzieję zostanie ukarane.

 25. Edek z krainy kredek

  Auto , autem , jak tak zalazl za skore chlopakom z kruczkowskiego I 10-tej czuje ze bedzie znow zglaszac cos do was redakcjo , nikt by tego od samo tak nie zrobil …Patryk konfident !

 26. @rivo
  Powiem ci kolego jedną ważną kwestię. Jest jeszcze coś takiego, jak wartość sentymentalna. Wspomnienia związane z danym przedmiotem. Może masz nowy samochód to tego nie czujesz, ale czym więcej czasu spędzisz przy danej maszynie doprowadzając ją do ładu, dbając o nią, tym bardziej jest ci potem tego szkoda. Jak to mówią „łatwo przyszło – łatwo poszło”. To audi zapewne właścicielowi łatwo nie przyszło, to też nie dziw się, że mu go szkoda.

 27. Patrząc na ostatnie zdjęcie jest to pod adresem Dunikowskiego 28 – tylko tam jest taki płot z takimi kolorami budynku. Patrząc na pierwsze zdjęcie widać że przód samochodu jest przed linią drzew – więc musiałobyć to na podjeździe przed bramą.
  Po napisie ‚HWDP’ sądzę, że to jakieś gówniarze/kibole których nie stać na rower i naje*ani tylko niszczą. Już niejednoktornie ktoś mi pourywał lusterka / porysował karoserię czy rozbił lampę – nawet kilka samochodów pod rząd, często idzie grupa dzbanów. Mam nadzieję, że karma wróci

 28. Jak lampy amerykańskie to przeglądu nie powinien przejść – trzeba będzie sprawdzić stację która przegląd podbiła. Tablica bez homologacji to powód do zatrzymania dowodu. Jak ktoś w tego szrota włożył dużo pieniędzy to powinien go trzymać w garażu a nie pod chmurką. Na tym polega zabawa w kolekcjonowanie aut. Jak Patryczek lubi pisać tu i tam to w takim razie podejmę rękawicę i też napiszę. Na szczęście tablice czarno na białym pokazane, kopia strony zrobiona to sprawdźmy co policja na to wszystko. Jak się na długi weekend wyjeżdża to warto takie „cacko” zabrać ze sobą a nie trzymać pod blokiem.

 29. Dziesiąta rządzi

  Kawaler z Włodawy – właściciel ałdi-posiadł bez pytania miejscowych mafiozo pannę z parafii tutejszej. Ot i cała zagadka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online