Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Naprawią światła na skrzyżowaniu. Organizacja ruchu będzie wspierana przez policję

W piątek 22 lipca rozpocznie się naprawa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Rejowieckiej i Szpitalnej, która realizowana będzie przez generalnego wykonawcę przebudowy Drogi Krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Miasta Chełm.

Naprawa powinna być zakończona do końca najbliższego weekendu. Nie będzie wiązała się ze zmianą organizacji ruchu. Zabezpieczony zostanie tylko pas, na którym będą prowadzone prace. Organizacja ruchu na skrzyżowaniu będzie wspierana przez policję.

Przyczyną awarii oświetlenia są spięcia elektryczne na styku podziemnych przewodów prowadzących do poszczególnych sekcji oświetlenia.

Budimex zrealizuje naprawę na własny koszt. Umowę z inwestorem – Urzędem Miasta Chełm podpisano w czerwcu 2017 roku. Prace budowlane rozpoczęto w 2020 roku. Budimex zakończył realizację tego zadania w lipcu 2021 roku – na 4 miesiące przed końcowym terminem kontraktowym.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. To wydarzenie warte artykułu?
    Zróbcie proszę taki o parkowaniu. Na chodnikach. Na drogach pożarowych. Zbyt blisko skrzyżowań czy PdP.
    Dlaczego inne edukacyjne artykuły (by nie jeździć pod prąd, by nie bawić się telefonem podczas przechodzenia przez jezdnie, by nie jeździć rowerem po chodniku czy PdP) mogą pojawiać się na portalu, a kwestia parkowania jest pomijana?

  2. Może wywiad rzeka z Franiem?
    Może to byłby hit sezonu ogórkowego.

  3. Po co policja? Będą ogromne korki. Postawcie dwóch strażaków albo dwóch budowlańców z lizakami i będzie płynność. Jak policjant zacznie pokazywać te swoje chińskie znaki i wyginać ciało to ludzie zbaranieją.

Wiadomości z info112