Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Napisał „jestem oszustem”, po chwili z jej konta zniknęło 720 złotych

Mieszkanka Milejowa padła ofiarą oszusta, kobieta straciła 720 złotych. Sprawą zajmują się policjanci i apelują o ostrożność podczas transakcji finansowych dokonywanych za pośrednictwem Internetu.

Do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 33-letnia mieszkanka gminy Milejów. Kobieta przekazała, że padła ofiarą oszusta podczas sprzedaży sukienki na jednym z portali ogłoszeniowych.

Już po kilku minutach od ukazania się ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła o podanie adresu email celem zakończenia transakcji.

33-latka zaraz po tym na skrzynkę mailową otrzymała wiadomość wraz z załączonym linkiem. Kobieta kliknęła w otrzymany link gdzie wpisała login i hasło do bankowości elektronicznej. Następnie wpisywała kody otrzymane z banku. Podczas prowadzonej korespondencji jedna z wiadomości napisana była cyrylicą i widniała tam kwota 720 złotych.

Kiedy 33-latka poprosiła o przetłumaczenie na język polski, wówczas otrzymała wiadomość o treści – „jestem oszustem”. Chwilę potem okazało się, że z jej konta zniknęło 720 złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Ruska łachudra zbiera kasę na działania frajera Putina .

 2. Kolejna fujara.

  • Żaden polski bank nie wyśle tych pieniędzy do Rosji. Więc takie działania mogą być TYLKO na terenie Polski. A w Polsce Rosjan tyle, co raczej nie jest to ich sprawką. Posłuchaj „braci” na ulicach… Większość mówi po rosyjsku… Przerażająca większość…

 3. X-X-X-X-X--X-X-X

  Dość tanio kosztowała ją ta lekcja.
  Ciekawe czy teraz już się nauczyła?

 4. Absolwentka gimnazjum ?

 5. Ludzie ,wybierajcie allegro to chociaż pewna platforma

  • Jak kupisz coś na allegro to nie zmienia postaci rzeczy, że możesz na maila dostać link i w niego kliknąć. Co to ma do rzeczy jaki portal? Jak jesteś głupi to zawsze link na maila klikniesz. Proste. 😉

 6. Bawo Inni-Dubra

  Zastanawiam się po co ludzie w ogóle logują się do bankowości z lewego linku skoro są sprzedającymi. Żeby zrobić przelew kupującemu? Najwyraźniej.

 7. Kto normalny robi coś przez internet.Nie żal mi debili.