Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nakradli w sklepach towaru na prawie 30 tys. złotych. Cztery osoby zatrzymane

Bialscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże sklepowe. Do zdarzeń dochodziło od października tego roku, a wartość strat została oszacowana na kwotę niemal 30 tysięcy złotych. Cała czwórka usłyszała już zarzuty.

Bialscy policjanci w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenia o kradzieżach w marketach na terenie miasta. Do zdarzeń dochodziło od końca października tego roku. Łupem sprawców padła w większości elektronika, w tym między innymi telefony komórkowe, smartwatch-e, kontrolery, jak też konsole do gry. Sprawcy ukradli również markowe obuwie. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że udział w tych zdarzeniach mają czterej mężczyźni, którzy „odwiedzali” sklepy w różnych konfiguracjach osobowych. Policjanci ustalili też personalia amatorów cudzego mienia.

Okazało się że są to czterej obcokrajowcy w wieku od 18 do 49 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia. Cała czwórka usłyszała już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Okazało się że są to czterej obcokrajowcy w wieku od 18 do 49 lat – po co angażować w to sąd ?
    Wsadzić w samolot i zrzucić luzem tam skąd raczyli do nas przybyć.

  2. Co by nie obrazić i na wybuch się nie narazić to bezpiecznie i delikatnie trzeba pisać obcokrajowcy.

  3. Wiadomo że to nasi bracia, którym musimy cały czas pomagać, a oni będą nas okradać. Ps. Coraz więcej widać włamań do mieszkań i domów w ostatnich miesiącach…. Dziwny zbieg okoliczności

Wiadomości z info112