Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Najwięcej szkód zgłaszają właściciele skody octavii, najmniej zaś kierowcy BMW serii 3

24,2% wszystkich posiadaczy skody octavii deklarowało spowodowanie przynajmniej jednej szkody komunikacyjnej w swojej historii ubezpieczenia OC. Najmniej szkód deklarowali natomiast kierowcy BMW serii 3 (17,5%). Co ciekawe, ci pierwsi płacą za OC najmniej, drudzy najwięcej.

59 komentarzy

  1. Przed wyborami tefauen cały czas mówił że peło wygrywa ?

  2. Kto to sporządza, nie ma dnia żeby nie czytać o rozbitych mistrzach bmw. Najmniej bo chyba nie ma już kto zgłosić, albo nie ma czego (rozbity doszczętnie, albo z jego winy więc i tak nic nie da)

  3. No kur… Co drugi artykuł to wypadek z udziałem burakowozu a tu *** o takich statystykach ***

  4. FIAT królem jest!

  5. Prawdę mówiąc nie wiem skąd Rankomat bierze te ceny OC ? Faktem jest, że jak szuka się na ich stronie to są one bardzo wysokie w stosunku do realnie dostępnych cen OC. Nie mam 62 lat i daleko mi do nich i nie jestem rolnikiem, nikt mnie nie wypytywał o liczbę dzieci i stan cywilny a w Uniqa płacę OC = 443 złote od ładnych kilku lat ( ok 8-9). Nawet z ubezpieczeniem mieszkania nie zbliżam się do minimalnej kwoty OC. Tak więc statystyki obliczane przez Rankomat mają taką wartość, że w zasadzie nie należałoby o tym wspominać w żadnym artykule. Opieranie się na deklaracjach ile razy ktoś miał stłuczkę jest trochę dziwne, gdyż takie informacje mają ubezpieczyciele i na podstawie tego można by ustalić ile w ciągu np. 10 lat kierowcy mieli szkód OC i wtedy było by to bardziej zbliżone do rzeczywistości. Porównywanie % bez analizy wielkości wypłat z OC też zaciemnia, które auta generują wyższe wypłaty z OC.

  6. BMW zgłasza najmniej zdarzeń bo to z reguły poszkodowany zgłasza szkodę, czyli wnika z tego, że właśnie właściciele BMW najczęściej są sprawcami zdarzeń drogowych! W sumie nic nowego

  7. Bawarska szachownica

    Kapelusze że skody są tacy szybcy na drodze jak i z gąskami,a ich sprzęt zawodzi w każdej dziedzinie,ich żony się za nich wstydzą,zapytajcie dziewczyn do kogo chętniej wsiądą,do Citroena,fiata,skody,czy do mercedesa,audi,merola,ci co banują BMW są największymi nieudacznikami.

  8. Przecież to oczywiste, że octavie, mondeo i passaty robią najwięcej szkód bo tych aut jest najwięcej na ulicach. BMW 3 uczestniczy o 7% mniej w kolizjach mimo, że tych aut jest pewnie 2 razy mniej. Taka statystyka na szczątkowych danych nie ma sensu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo