Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw zbudowali jedną jezdnię, potem drugą, niebawem ruszą kolejne prace. Tym razem powstaną MOP-y

Zlokalizowane przy drogach ekspresowych i autostradach Miejsca Obsługi Podróżnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kierowców. Wiadomo już, że w naszym regionie powstaną kolejne tego typu obiekty.

Od lata ub. roku kierowcy korzystają z obu jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Trasa ta, w ciągu drogi ekspresowej S17, budowana jest etapami. Najpierw powstała jedna jezdnia, gdyż początkowo plany zakładały tego typu przekrój drogi. W międzyczasie zapadła decyzja o dobudowie drugiej jezdni. Niebawem rozpoczną się kolejne prace, gdyż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła dobudować tam jeszcze Miejsca Obsługi Podróżnych.

Jak wynika z dokumentacji, powstaną MOP-y Jeziernia Wschód i Jeziernia Zachód. Oba będą miały funkcje podstawowe z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, drogami dojazdowymi i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Właśnie podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę obiektów. Inwestycję o wartości 63,7 mln zł zrealizuje Budimex.

– W ramach zadania powstaną miejsca postojowe dla pojazdów ciężarowych, osobowych oraz autokarów, budynki sanitarne z toaletami, prysznicem oraz pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz palce zabaw. Zarezerwowany zostanie także teren pod budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz stanowisk dla służb pełniących obowiązki kontrolne – wyjaśnia Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Inwestycja ma być gotowa za trzy lata. Wszystko dlatego, że zgodnie z umową wykonawca ma 34 miesiące na jej realizację.

10 komentarzy

 1. oby żaden z PISuarów do kontraktu się nie dorwał , klapa murowana finalnie na Tuska zgonią i zadowoleni

  • as trollu to PiS buduje a Tusk rozwala wszystko. Kładka Trzaskowskiego po 2 tygodniach się wali i już ją remontują. Bo lemingi się wytopią. Co dla dobra stolicy byłoby dobrym rozwiązaniem.

   • PiS to nabudował dróg. Dokończył to co wcześniej zaczęto za poprzedniego rządu i dalej tylko obiecanki i papierowe czeki.

   • PIS buduje heeh
    Jak ci się jeździ ekspresówką do Lubartowa? Przecież już miała być gotowa.

  • Koniowi zamelduj swoje lizusostwo albo Tuskowi !
   Wystarczyło nieco ponad dwa tygodnie i na kładce pieszo-rowerowej w Warszawie już pojawili się robotnicy.
   Część przeprawy odgrodzono barierkami. 🤣
   Taśmą klejącą owinąć… 🤪

 2. jak wybory korespondencyjne i zakup maseczek i respiratorów w czasie pandemii masakra aby miliony dla siebie

  • jakby nie rząd PIS to wszyscy byliby zaczipowani
   a tak tylko POlszewiki i Lewaki

   • Jakoś jeszcze nie rozdają…
    Jak jesteś tak dobrze poinformowany, to weź ich tam pogoń, żeby się przestali opierd.

 3. Ekspresówka kaczorowa nadal bez ani jednej stacji benzynowej, pewnie pisowczyki trzymają łapy na MOPach i żądają bajońskich sum od inwestorów.

Dodaj komentarz