Najpierw piją, potem jadą. Kierowca audi z 1,5 promila, kierująca renaultem z blisko 2 promilami

Minionej doby zamojscy policjanci zatrzymali dwoje kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów po alkoholu. 39-latek zakończył jazdę audi na przydrożnym słupie, zaś 33-latka wpadła podczas rutynowej kontroli.

Dzisiaj przed godziną 1:00 w nocy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Brodach Małych w powiecie zamojskim.

– Z ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 39-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn, zjechał z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. Przeprowadzone przez policjantów badanie pokazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami głowy 39-latek przewieziony został do szpitala. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, a pojazd odholowano na policyjny parking – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Również dzisiaj, około godziny 5, na ul. Łukasińskiego w Zamościu na jeździe po alkoholu wpadła 33-latka.

– Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latka w organizmie miała blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało nie posiadała również uprawnień do kierowania – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Wkrótce oboje nieodpowiedzialni kierujący ze swojego postępowania tłumaczyć się będą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

2017-07-09 16:24:52
(fot. Policja Zamość)

15 komentarzy

 1. Do lublin112: wasz śledzik już mnie zniechęca do odwiedzania waszego portalu

 2. Nic tym ludziom chyba nie przemówi do rozsądku Co chwilę ktoś wpada a ilu udaje się przejechać?mam wrażenie że połowa jeździ pod wplywem

 3. Widać ze gówna sobie pijaku robią z tego nowego kodeksu karnego za jazdę na gazie…50 tys to by było może dotkliwe…

  • Jak goły to i 50 tys kary go nie ruszy. Tak dlugo jak nie odbirzemy pijakowi narzędzia zbrodni(AUTO) tak długo zadne odbieranie prawa jazdy czy kary finansowe degeneratów jak widać nie ruszają. Koniecznę są Powazniejsze DECYZJE które ukrócą cwaniactwo, pijanstwo i recydywę

   • Akurat w przypadku bohatera artykułu, odebranie samochodu pozbawiłoby go tylko problemów z jego zezłomowaniem… Pijani kierujący powinni być skazywani na przymusowe prace społeczne – najlepiej związane z „tematyką” przewinienia – praca z ofiarami wypadków drogowych, mycie zwłok w prosektorium, itp.

 4. Zaostrzanie kar nic nie da .Przecież pijany nie myśli bo jest pijany ,więc nawet gdyby za jazdę po pijaku była kara śmierci ,dalej by wsiadali za kierownicę .

  • być może wysoka kara zniechęciła by ich do picia zanim zaczną. potem faktycznie niewiele daje ale to nie powód aby odpuścić

 5. A ten kodeks to w ogóle obowiązuje dla automoto pijaków.????

 6. nie ma nic gorszego niż pijana baba

 7. Zamiast na policyjny parging,pod mlotek komornika i kasa na rzecz poszkodowanych w wypadkach samochodowych plus grzywna od 10.000 zl.oraz kara do 6 lat bez możliwości warunkowego zwolnienia…..to byłoby ok dla ludzi na podwójnym gazie

 8. tak wsioki jeżdżo i wypadki powodujo — normalne

 9. ale antena cb chmury drapie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja