690 680 960

Najpierw opady śniegu i mieszane oraz marznące, potem silna odwilż i mgły w woj. lubelskim

Nie ulega wątpliwości, że na początku trzeciej dekady lutego czeka nas silne ocieplenie w woj. lubelskim. Temperatura wzrośnie do wartości dodatnich, ale nocami początkowo możliwe będą przymrozki. Po dziennych roztopach prowadzić może to do oblodzenia dróg i chodników.

Około godziny 14 w piątek nad woj. lubelskie nasunie się ciepły front związany z wtórnym niżem znad południowej Skandynawii. Początkowo opady atmosferyczne wystąpią nad zachodnią częścią regionu. Następnie strefa opadów ma przesuwać się na wschód. Będzie to najpierw śnieg, stopniowo przechodzący w deszcz ze śniegiem, a miejscami również deszcz marznący powodujący gołoledź. Na drogach zrobi się ślisko.

Temperatura w pierwszej części dnia wyniesie od -7°C do -4°C. Po południu będzie już dodatnia na przeważającym obszarze Polski Wschodniej, a najdłużej ujemna utrzyma się we wschodniej części regionu. Termometry pokażą od 0°C do 2°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Gdzieniegdzie w regionie zdarzyć mogą się opady atmosferyczne. Szczególnie w pierwszej połowie nocy z piątku na sobotę. Możliwy jest rozwój mgieł adwekcyjnych, które ograniczą widzialność do 200-700 metrów. Termometry pokażą od 0°C do 2°C. Wiatr ma być słaby z południowego-zachodu. Na drogach ślisko.

W sobotę termometry pokażą od 1°C do 3°C. Zachmurzenie będzie na ogół duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Wiatr ma być słaby z kierunków południowych. Znajdziemy się pod wpływem wyżu, utrzymać mogą się mgły adwekcyjne, które ograniczą widzialność do 200-700 metrów. W nocy z soboty na niedzielę prawdopodobne są przymrozki, co może skutkować oblodzeniem dróg i chodników. Mgły mogą przybrać nawet formę marznącą, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

Niedziela nieco cieplejsza i z większą szansą na pogodną aurę. Zachmurzenie ma być na ogół małe i umiarkowane. Noc z niedzieli na poniedziałek przynieść może ujemne wartości na termometrach. Ponownie prawdopodobne jest oblodzenie dróg i chodników oraz rozwój mgieł. Temperatura wyniesie od -5°C do -3°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W poniedziałek zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Głównie chmurami podinwersyjnymi. Utrzymać mogą się również mgły. Temperatura wyniesie od 2°C do 5°C. Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie ujemne wartości na termometrach, co skutkować może oblodzeniem dróg i chodników.

We wtorek zachmurzenie na ogół duże i całkowite, chociaż w drugiej części dnia od zachodu zaczną postępować rozpogodzenia. Mogą utrzymać się miejscami mgły. Termometry pokażą od 3°C do 7°C. W środę na termometrach zobaczymy nawet 8°C. 9°C termometry pokażą w czwartek i piątek. Ciepły ma być również weekend.

Silna odwilż skutkować będzie topnieniem pokrywy śnieżnej w ciągu dnia. Nocami jednak możliwe są przymrozki, co skutkować może oblodzeniem dróg i chodników. Wzrośnie również poziom wód w rzekach, co spowodować może lokalne podtopienia. Na polach mogą utworzyć się większe rozlewiska po roztopach.

Przełom miesięcy może przynieść ochłodzenie, ale jego skala na ten moment nie jest znana. Wkrótce ponownie zweryfikujemy prognozy.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów nadciągających z zachodu

(fot. fanipogody.pl)

5 komentarzy

 1. Właśnie podali w tv lublin że złapali „zaskrońca” – tego co te baby dusił w Świdniku. Nareszcie spokój

 2. Ocieplenie i odwilż

  No to nadchodzi koniec ery ulepionych Bałwanów.

  • I początek sezonu na wbiegających na przejścia dla pieszych, wprost pod koła samochodów, staruszków.

 3. Hahaha
  Trzecia dekada lutego 😄😄 niby poprawnie ale śmiesznie w ***

 4. Najlepszy jest ten apel do kierowców o możliwym oblodzeniu ….zawsze mnie to bawi ,bo jakoś normalni kierowcy nie potrzebują apeli i ostrzeżeń zeby bezpiecznie dojechać do celu a ameby umyslowe i tak nie słuchają zadnych apeli bo wszystko wiedzą najlepiej …a potem „łojeju jak to się stało że jest slisko w zimie ? „

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas