Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw Netto, teraz Stokrotka. Sieci handlowe wycofują ze sprzedaży rosyjskie i białoruskie produkty

Kolejna sieć handlowa podjęła decyzję, że nie będzie oferowała w swoich sklepach produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego. Wszystkie towary, jakie są w sklepach i magazynach, trafią na cele charytatywne.

Dwie duże sieci handlowe z naszego kraju podjęły już decyzję o wycofaniu ze swojej oferty produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego. Nie chodzi tylko o zaprzestanie ich zamawiania. Towary te mają być usunięte ze sklepowych półek.

Jako pierwsza na taki krok zdecydowała się sieć Netto, która m.in. przejęła większość sklepów Tesco. Obecnie markety z tym szyldem znajdują się już w całym kraju. W naszym regionie obiekty zlokalizowane są m.in. w Terespolu, Włodawie, Łęcznej, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Dęblinie, Opolu Lubelskim, Kraśniku, Lubartowie czy Biłgoraju.

Teraz podobną decyzję ogłosiła Stokrotka. Jak wyjaśnia Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu, jest to gest solidarności z Ukrainą. Wstrzymywane zostały już dostawy tego typu artykułów, ruszył także proces ich wycofywania ze sklepowych półek.

Stokrotka podjęła również decyzję, że wszystkie wyprodukowane w Rosji i na Białorusi produkty, które już znalazły się w sklepach i magazynach, takie jak na przykład artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych, zostaną przekazane na cele charytatywne związane ze
wsparciem dla Ukrainy.

(fot. archiwum)

36 komentarzy

 1. To taki symboliczny gest bo za te towary jest już zapłacone – Apel raczej powinien być do importerów by nie sprowadzali towaru z tych krajów.

  • Po wejściu w życie sankcji raczej już nic nie sprowadzą.

  • Czytaj ze zrozumieniem …chodzi również o zaprzestanie zamawiania nowych towarów

  • Symboliczny? Skoro już za te towary zapłacili to ich teraz utylizacja to ich koszt, strata pieniędzy. Realizują to mimo to aby pokazać że pieniądze to nie wszystko. Super że towaru nie zmarnują tylko przekażą. Brawo.

 2. Jak stokrotka jest rosyjska ?

 3. prosimy zostawić tylko polski towar ciekawe co zostanie….

 4. widziałem ptaka cień

  LUDZIE, czy wy jesteście normalni? przed chwilą wrócilem z biedry. Makaronów nie ma, kasz nie ma, ryżu nie ma, UWAGA, kasza orkiszowa jest bo po 3,80 to na prowiantowanie sięza drogo, mąki nie ma, cukru nie ma, chleby (te co wytrzymają 2 lata tostowe) rozdrapane. Czy wam już całkiem fajera bije, ludzie?

  • widziałem ptaka cień

   jak wy to wszystko w plecak spakujecie? jak?

   • W wózku, w siatkach, a potem do bagażnika. Następnie na miejsce zbiórki pomocy humanitarnej.

    • widziałem ptaka cień

     człowieku, matka chodzi po sklepie i niemowlęciu nie może pieluch kupić, a ty wyręczasz agencję rezerw materiałowych?

   • Będą dojadać tygodniami, jak przy zapasach robionych w marcu 2020.

   • na jakiej ulicy biedronka?

    • widziałem ptaka cień

     czechów, sławinek, dębówka, hellenów .. w każdej to samo.

     • W biedrze przy al warszaskiej nic nie brakuje, jakąs paranoję próbujesz siać. przestań wymyślać jakieś niestworzone historie.

      • widziałem ptaka cień

       minely 3h, moze wykładaja na jutro

       • jak na jutro? co ty chrzanisz? był normalny wieczorny ruch, ludzie robili normalne zakupy, a ty coś wymyślasz o pustych półkach? i że niby je zapełnili i nikt dalej nie brał? ty jesteś normalny?

        • widziałem ptaka cień

         pokaż zdjęcia z tego sklepu, z datą i godziną, może być z dzisiejszego, wieczoru jak to nazywasz. i nie rób mi zdjęć wędlinek z lodówki, konserw warzywnych, ani zniczy. data i czas, pozostałych zapraszam na zakupy.

        • widziałem ptaka cień

         takich prepersów jak ty, pamiętamy z 2019 roku. dalej trzesz kloake papierem z pamiętnego polowania?

 5. Ta twoja biedra to może istnieje w jakiejś Psiej Wólce na głębokiej prowincji bo w Lublinie wszystko po staremu. Niejaki Kołodziejczak też wzniecał panikę paliwem po 10zł z tendencją zwyżkową i ustawiły się kolejki panikarzy z beczkami. Dziś w Lublinie paliwo po starej cenie i bez kolejek.

  • widziałem ptaka cień

   jureczku, nikt tak nie zbiera w chusteczkę okruchów ze stołu proboszcza, jak ty.

  • widziałem ptaka cień

   z komeżki tez mu strzepujesz do chusteczki?

   • A co ma piernik do wiatraka? Co ma zaopatrzenie Biedronek do stołu proboszcza, komeżek, chusteczek, okruchów? Jeśli masz już antyklerykalną obsesję to nie wplataj jej w merytoryczną polemikę na dany temat gdy brakuje ci argumentów. Kręcenie kota ogonem też ma kres gdy mu się ogon urwie.

 6. Wódka rosyjska też pójdzie na cele charytatywne ????

 7. Stoksa jest litewska, z litewskiego kapitału – tam nie ma grosza ruskiego … ale jak widać de…li nie brakuje jak to w polszce !!!!

 8. To ja chcę asortyment z CEDC.

Z kraju

Sport