690 680 960

Nagrzane auto to śmiertelna pułapka (wideo)

Od kilku dni mamy do czynienia z falą upałów. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w nagrzanych samochodach.

Auto stojące w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Pamiętajmy o tym, że przez brak rozwagi możemy narazić życie człowieka lub naszego czworonoga.

Policjanci apelują, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach, nawet jeżeli wydaje nam się, że wychodzimy do sklepu czy banku tylko na chwilę. Brak rozwagi może kosztować życie człowieka lub naszego czworonoga. Zamknięty samochód i zamknięte szyby to śmiertelna pułapka.

Materiał został zrealizowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach przy współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Zawodowej PASSA w ramach kampanii edukacyjnej „Twój przykład – Moje życie”.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska)

3 komentarze

  1. Miałem taką sytuację, że podjeżdżamy ze znajomym pod casto, parkujemy, upał ze 40 stopni, słońce praży. A w casto, wiadomo, człowiek jedzie po nakrętkę a na wiertarkach godzinę spędzi. I nagle kumpel jak strzała z tego marketu wylatuje na parking. I własnie się okazało, ze w zamkniętym samochodzie w taki upał czteropak tatry zostawił. Masakra. Także uważajcie w upały.

    • Hehe, półżartem półserio. Ale prawda jest taka by nie zostawiać w aucie dzieci bądź czworonogów w taki upał choćby na chwilę. Przy wyłączonej klimatyzacji już po paru sekundach w aucie jest piekło!

  2. Srebrne auto, czyli jasne, duża osobówka ma w środku do 50 st. Ciekawi mnie jaka jest temperatura w autach o ciemnym kolorze nadwozia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski