Nadchodzi złota polska jesień. Na termometrach zobaczymy nawet 23°C

Nad Europejskim Obszarem Synoptycznym zachodzą zmiany, które doprowadzą w weekend do napływu bardzo ciepłego powietrza. Na termometrach lokalnie zobaczymy nawet 23°C.

Górna zatoka niżowa rozbudowuje się nad Wyspy Azorskie. U nas w tym czasie pojawi się dość rzadko spotykany układ Omega, który nasunie się z południa kontynentu europejskiego. Zaleganie nad Europą „układu Omega” zapewnia o tej porze roku kilkunastodniowy okres ciepłej i słonecznej pogody. Nieco więcej chmur będzie tylko na północy i centrum Polski. W naszym regionie czeka nas złota polska jesień.

Wyraźne ocieplenie odczujemy już w sobotę. Na termometrach zobaczymy w regionie od 17°C do 19°C. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego, chociaż w drugiej części dnia oczekiwana jest redukcja zachmurzenia do minimum. Nie zabraknie chwil ze słońcem. Dokuczliwy może być wiatr z południowego zachodu, którego średnia prędkość wyniesie około 15 km/h, natomiast w porywach do 50 km/h.

Wyż z centrum w rejonie Morza Czarnego przynosić ma w sobotę idealne warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Noc z soboty na niedzielę minie pod znakiem niewielkiego zachmurzenia. Temperatura będzie wysoka jak na październik i wyniesie od 10°C do 12°C. Wiatr osłabnie, ale dalej wiać ma z południowego zachodu.

Niedziela przyniesie jeszcze wyższą temperaturę w regionie. Termometry pokażą od 19°C do 21°C w najcieplejszym momencie dnia. Na niebie pojawić może się tylko niewielka ilość chmur wysokich, nigdzie nie będzie padać. Wiatr ma być wyraźnie słabszy względem soboty.

Poniedziałek to kontynuacja wyżowej pogody. Temperatura ma wynieść od 19°C do 22°C. Będzie słonecznie i bez opadów w całym regionie. We wtorek dalej utrzymają się wysokie temperatury jak na październik. Na termometrach zobaczymy od 20°C do 23°C. Zachmurzenie małe, nie są prognozowane opady atmosferyczne. Środa przyniesie analogiczną aurę jak wymienione wcześniej dni. Na termometrach zobaczymy nawet 21 stopni.

Prawdopodobnie duże ochłodzenie i opady nadejdą od czwartku. Kolejny weekend będzie dużo chłodniejszy, zatem warto wykorzystać ten czas do pobytu na świeżym powietrzu.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie chmur i opadów

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. No i dobrze źe tak będzie, jeszcze mam wiele pracy na świeźym powietrzu.

 2. Fajnie niunie beda chodzić w miniweczkach A co 2 nie będzie mieć nic …zgadza się?? Ach te kobitki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS