690 680 960

Nadchodzą przymrozki, powróci problem smogu

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad regionem pojawią się chłodne masy powietrza. Na początku tygodnia należy spodziewać się lokalnie przymrozków.

W niedzielę prognozuje się zachmurzenie małe do umiarkowanego i brak opadów. Na termometrach zobaczymy od 13 °C do 16 °C. Istnieje ryzyko, że lekko pokropi tylko na Roztoczu, ale dopiero pod wieczór.

Noc z niedzieli na poniedziałek chłodna za sprawą mas powietrza napływających z północnego zachodu. Temperatura podczas nadchodzącej nocy wyniesie od -3 °C do 3 °C. Największe spadki temperatury spodziewane są w centrum i północy regionu. Słabnący wiatr w porze nocnej i wyżowa pogoda sprzyjać może większej akumulacji zanieczyszczeń powietrza.

W poniedziałek już cały kraj będzie pod wpływem mobilnego wyżu o imieniu „JANA” z centrum nad Morzem Bałtyckim. Z północy kontynentu europejskiego napływać ma chłodna masa powietrza. Będzie rześko, ale bez opadów za sprawą pogodnego układu wysokiego ciśnienia. Na termometrach w regionie zobaczymy od 8 °C do 10 °C.

Noc z poniedziałku na wtorek chłodna, w regionie zobaczymy na termometrach od -4 °C do -1 °C. Lokalnie przy gruncie, bądź w dolinach może być nieco chłodniej. W porze wieczornej i nocnej będą mogły gromadzić się pyły zawieszone. O poranku we wtorek w wielu miejscach naszego regionu występować może silne stężenie pyłów zawieszonych.

We wtorek wędrowny wyż przemieści się nad Rosję, przepływ zmieni się na południowo wschodni, dlatego do naszego regionu napływać będzie dużo cieplejsza masa powietrza. Na termometrach ma być ponad 10 °C. Kolejne noce przyniosą dodatnie temperatury. O trendzie w pogodzie na kwiecień 2019 r. oraz prognoza na 16 dni w linkach poniżej.

https://fanipogody.pl/pogoda-na-kwiecien-2019-r-burze-temperatury/
https://fanipogody.pl/pogoda-na-16-dni-polska-burze/

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Pan z pasacika co z ucha nie wyjął wacika

    Propaganda w mieście lewacka powie i tak że smog to wina samochodów.

  2. Miastowe trole z blokowisk , zobaczcie co leży na placu pod elektrociepłownią wrotków i przestancie piepr.yć że wy macie takie ekologiczne ciepło w mieszkankach ….

Kursy walut

  • USD 4.1545zł -0.82%
  • GBP 5.2106zł -0.01%
  • EUR 4.4717zł -0.16%
  • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas