Nad województwem lubelskim przechodzą intensywne burze. To nie koniec groźnych zjawisk atmosferycznych (wideo)

Od kilku godzin przez region przechodzą groźne zjawiska atmosferyczne. Przed godziną 16 przez Lublin przeszła nawałnica z licznymi wyładowaniami, w regionie spadł również grad.

Z południowego-wschodu regionu na północny-zachód przesuwają się strefy intensywnych opadów, którym towarzyszy silny wiatr oraz spora liczba wyładowań atmosferycznych.

W chwili obecnej grzmi w powiatach: lubelskim, kraśnickim, biłgorajskim, zamojskim, tomaszowskim, lubartowskim, świdnickim i łęczyńskim. Zjawiskom konwekcyjnym towarzyszą opady gradu. Po przejściu jednej burzy można spodziewać się kolejnej. Intensywne opady powodują lokalne podtopienia.

Sytuacja taka będzie trwała do wieczora. Na nagraniach zobaczycie Lublin po obfitych opadach deszczu oraz opady gradu nieopodal Jastkowa. Od uderzenia pioruna doszło do dwóch pożarów, w Osinach koło Bełżyc oraz w Skrzynicach Drugich w gminie Jabłonna.

 

(wideo Karolina – okolice Jastkowa)

(wideo Piotr – centrum Lublina)

(fot. nadesłane Mateusz, wideo Karoli i Piotr – dziękujemy!)

9 komentarzy

 1. ufff… W końcu ”dobra zmiana”. właśnie wróciłem z zakupów. Tak to prawda pietruszka kosztuje 20,99 zł. Nie prawdopodobne, do tego dorzucimy ustawę Morawieckiego dzięki której WSZYSTKIE przelewy bankowe są monitorowane. Brawo siano wschodnia. Boso ale w ostrogach. Zastanawiam sie co któ0ryś z Was zrobi jak stracji pracę , ”Kaput” ?

  • Won onuco kacapska.

   • Matematyka jest za trudna dla lubelskich cepów. Ten region od pokoleń był kolebką ciemnoty i zabobonów. Cebulandia uwierzyła na słowo, że jak wschodnia Polsza zepsuje relacje z Niemcami. Zamrozi jakikolwiek dialog z Rosją. Do tego zamówi obcą armię na te ziemie(oczywiście na koszt własny). Poza tym kupi ”Gaz z Ameryki” za cenę większą jak zapowiadaną, a właściwie ta cena jest ”wyśrubowana”. Do tego opłacają setki tysięcy kościelnych funkcjonariuszy obcego państwa Watykan. To dobry Pan Jezus (Żydowski lider nacjonalistyczny) pomoże wschodniej Polszy. Pietruszkę Wam dowiezie, ziemniaki z UK Wam dowiezie, A Wy wtedy będziecie DUMNI klęczeć na zimnej posadzce przed facetem w sukience. Machać szabelkami pijani lubelskim chmielem.

    • Ten artykuł jest o pogodzie i twoje wywody są nie na temat. No chyba, że trafił cię piorun i stąd ten bełkot.

     • no chyba trafił go i to jeszcze wcześniej bo w upalną pogodę i przy bezchmurnym niebie

  • Parówki kupuj, dzieci za 500+ mają 100 kilo parówek miesiecznie, teraz mogą jeść i nie czuć głodu, rozwijać się i rosnąć!

   • A propo dzieci. Proszę było słuchać wczorajszej audycji Radio Lublin. Audycja ta poprzedzona alarmem ogłoszonym przez ośrodek monitoringu narkomani w Polsce. Mówiono że w ostatnich kilku latach dramatycznie wzrosła liczba samookaleczeń, prób samobójczych, narkomani. Paradoksem akurat zbiega się ten fakt od kiedy Wy wprowadziliście ta nacjonalistyczną ”mowę nienawiści”.

    • Redakcjo, naprawdę musimy to czytać? Wiem, że z PiS wam nie po drodze, ale takie wywody tylko kompromitują opozycję, zamiast ją wspierać. I to jeszcze pod artykułem o pogodzie, zupełnie bez związku.

    • Turysta, pisze się „a propos”, żałosny wykształceńcu uważający się za elitę. Dalej – „narkomanii”, a nie „narkomani” (ten byk aż dwa razy zrobiony, a więc to nie przypadek czy literówka). Ostatnie zdanie w ogóle nie po polsku. Chciałeś coś przekazać, tylko ośmieszyłeś. Wracaj ze swoimi komentarzami na onet, tam jest taki poziom wypowiedzi, że ze swoją „wiedzą” i tak będziesz błyszczał.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach