Akcja Pokochaj Zwierzaka: Psy, koty i króliki czekać będą na nowy dom

W sobotę, podczas specjalnej akcji „Pokochaj Zwierzaka”, psy, koty oraz króliki będą szukały nowych właścicieli, którzy zabiorą je do domu i zaopiekują się nimi. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji towarzyszących.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, w galerii handlowej VIVO! Lublin odbędzie się akcja adopcyjna „Pokochaj Zwierzaka”. Wydarzenie, które organizuje Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, jest współfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Całość ma na celu przyczynienie się do zmniejszenia bezdomności oraz ograniczenia populacji psów i kotów na terenie Miasta Lublin poprzez propagowanie adopcji. W działania te zaangażowani będą wszyscy wolontariusze Fundacji, którzy podejmą czynności w charakterze nieodpłatnej pracy społecznej.

Do udziału w akcji zaproszone zostały również inne organizacje pro-zwierzęce, które będą prezentować różne gatunki zwierząt: psy, koty czy też króliki. Wolontariuszom będą towarzyszyć zwierzęta, które są przygotowane do adopcji, a stoiska będą miały charakter informacyjno-edukacyjny. Nie zabraknie również licznych dodatkowych atrakcji m.in. zabaw dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, będzie malowanie twarzy dzieciom, rozdawanie balonów, wystawa fotografii oraz możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami różnych gatunków.

– Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE zrodziła się z potrzeby serc ludzi wrażliwych na los skrzywdzonych zwierząt. Prowadzimy oraz wspieramy działania na rzecz inicjowania procesu zmian legislacyjnych, cywilizacyjnych, kulturowych i obyczajowych, dążących w kierunku respektowania praw zwierząt. Naszym głównym przesłaniem jest zwalczanie przejawów okrucieństwa wobec bezbronnych stworzeń oraz prowadzenie kampanii na rzecz prawidłowego stosunku do zwierząt. Patrol interwencyjny Fundacji EX LEGE został powołany w celu wykonywania działań interwencyjnych, które prowadzą do ratowania zdrowia i życia skrzywdzonych przez człowieka istnień. Jesteśmy głosem pokrzywdzonym zwierząt, występujemy w ich imieniu przed organami ścigania. Oprócz patrolu interwencyjnego zajmujemy się szeroko pojętą edukacją społeczeństwa w kwestiach humanitarnego i prawidłowego traktowania zwierząt – wyjaśnia Marta Włosek z fundacji Ex Lege.

W specjalnie przygotowanej strefie na placu eventowym będzie można również skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, naborze do wolontariatu, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdziło także lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Stowarzyszenie Pomocy Królikom. Całość odbędzie się w godzinach od 12.00 do 18.00.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Piękna Ta Pani

  • Potwierdzam.
   Kobieta ze zdjęcia jest niezwykle urocza i ma piękny uśmiech. Ma w sobie „to coś” co przyciąga wzrok.

   • oj ktoś tu zamiast pokochać zwierzaki …to pokochał panią 😉

    • Tak, ja należę do tych co są miłośnikiami kobiecego piękna. Nie interesują mnie zwierzęta w „taki sposób” jak kobiety i jestem z tego dumny.

  • Pani tak,ale i kocina urocza

 2. Chętnie bym wziął kilka królików na pasztet.

  • szef przyjacielem człowieka

   kanibal?

  • To ci się chłopie organizacje BARDZO pomyliły. W żadnej nie spotkasz się z takim profesjonalizmem i dbałością o swoich podopiecznych. Nigdy nie wydają chorych zwierząt, a tym bardziej bez szczepień i kastracji czy umowy, a co mówić o książeczce… Wystarczy śledzić ich profil na facebooku, by zobaczyć że zwierzęta siedzą u nich miesiącami własnie po to, by mogły zostać wydane zdrowe. Żenujący ten wpis i pewnie pochodzący od jakiej paniusi z innej fundacji, która nie może znieść mega roboty, jaką ex lege robi i sukcesów jakie odnosi, albo od skazanej/skazanego za znęcanie się nad zwierzętami bo ta organizacja właśnie takie sprawy prowadzi. Żal czytać! A my się cieszymy że mamy takie ex lege! i niech żyją i rządzą nam długo i szczęśliwie! 😛

  • zrób sobie pasztet z mózgu

  • zrób sobie pasztet z mózgu…………….

 3. Ja również otworzyłem artykuł ,bo zobaczyłem miniaturkę pięknej pani.Nie myliłem się .

 4. Super! Byliśmy z cala rodzina juz 2 razy na tej akcji, jak zawsze mega! Bardzo kibicujemy tej fundacji! Robią świetną robotę! Będziemy i tym razem <3

 5. Kiedy łaskawie miejskie biurwy zaczną pracować ??
  Kiedy otwarcie Grygowej? Wrotkowskiej? Krochmalnej/Diamentowej?

 6. ja bardzo lubię koty tylko ta sierść później między zębami zostaje

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS