Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nad regionem pojawiły się burze

W czwartek wieczorem nad regionem pojawiły się burze. W chwili obecnej grzmi już w południowych powiatach województwa lubelskiego.

Nad Polską dominuje rozległy wyż rozciągający się od Zatoki Biskajskiej po zachodnie krańce Rosji. Z zachodu napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

Po tragicznej burzy w Tatrach, burzowa aura nie odpuszcza w Polsce. Nieoczekiwanie wbrew wszystkim prognozom modeli rozwinęły się burze na Podkarpaciu. Powstała tam struktura wielokomórkowa, która wkroczyła do naszego regionu.

Burza zmierza od południa i południowego – zachodu na północny – wschód i wschód z niewielką prędkością. Na czele tej struktury burzowej powstają nowe komórki burzowe.

Prawdopodobnie z powodu obecności granicy wypływu zimnego powietrza tworzą się następne chmury Cumulonimbus. Obecnie grzmi w rejonie Tarnogrodu. W kolejnych godzinach aktywność burzowa ma spadać. Jednak burze mogą przemieścić się w głąb województwa lubelskiego.

Silne porywy wiatru oraz grad nie powinny wystąpić. Lokalnie możliwe są ulewy do 20 mm i liczne wyładowania atmosferyczne.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ

(fot. Fani Pogody)

Komentarze wyłączone

Z kraju