Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na znak solidarności z Ukrainą zgaśnie iluminacja Placu Litewskiego. Lublin włącza się w akcję „Godzina dla Ukrainy”

Jutro na godzinę zgasną elementy oświetlenia na Placu Litewskim. Iluminacja budynków, fontann i drzew oraz części latarni zostanie wyłączona o godz. 20.00. W ten sposób Lublin symbolicznie włącza się w globalną akcję „Godzina dla Ukrainy”.

Wyłączenie oświetlenia w centralnym punkcie miasta w okresie okołoświątecznym to gest solidarności Lublina z mieszkańcami Ukrainy. Akcja ma na celu pokazanie z czym mierzą się osoby przebywające w strefie wojny.

W związku z atakami Rosji na Ukrainę i niszczeniem infrastruktury, obecnie około 14 mln mieszkańców tego państwa nie ma dostępu do prądu, ciepła i wody.

Do akcji przyłączyło się wiele europejskich miast, m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Czech, a kolejne deklarują swój udział. Data tego wydarzenie również nie jest przypadkowa, 21 grudnia to najkrótszy i zarazem najciemniejszy dzień w roku.

Inicjatorami akcji „Godzina dla Ukrainy” są ukraińscy parlamentarzyści.

(fot. UM Lublin)

61 komentarzy

  1. Abdul, zmykaj na Ukrainę walczyć a nie tu wyzywasz, tylko tyle potraficie.

  2. Nie trzeba jechać do Mariupola. Ludzie starsi, zapomniani, zamarzają we własnych domach z powodu braku środków do życia… Jak widać nie trzeba wojny by wykańczać ludzi.

  3. Rzygać się już chcę tymi wiadomościami zza wschodniej granicy i ich przybyszami, wystarczy wybrać się do galerii handlowej i widać jacy są przejęci tym co się u nich dzieje

  4. Nie nasza wojna.

  5. A jakies znaki solidarnosci z Polakami,podziekowania ze strony ukraincow czy tylko Daj i Mi sie należy,bo u nas wojna(w tym samym miejscu od 2014 i wtedy nikomu nie przeszkadzalo)?

  6. Ukraińce wam przeszkadzają, a rukskie się panoszą, to ruskich kacapów trzeba przegonić

  7. oooooj kremlboty na takich tematach ładny grosz zarabiają na mieszaniu w głowach durnym rodakom

Z kraju