Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromny sukces lubelskich speed-balistów. Przywieźli z mistrzostw siedem medali (zdjęcia)

Aż siedem medali przywieźli ze sobą z V Mistrzostw Polski Speed-Ball lubelscy zawodnicy. Złoty medal w konkurencji super solo i tytuł Mistrza Polski zdobył Mariusz Rzedzicki.

W miniony weekend w Krakowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Speed-Ball. Lubelska drużyna w składzie: Aleksandra Rzedzicka, Maja Szewczyk, Katarzyna Morawska, Szymon Gołofit, Krzysztof Kot i grający trener Mariusz Rzedzicki przywieźli do Lublina aż 7 krążków.

Złoty medal w konkurencji super solo i tytuł Mistrza Polski zdobył Mariusz Rzedzicki. Srebrne medale w konkurencji super solo i grze singlowej wywalczyła Maja Szewczyk. Brązowe medale: Szymon Gołofit w konkurencji super solo i grze singlowej, Maja Szewczyk i Katarzyna Morawska w grze deblowej pań,Aleksandra Rzedzicka, Maja Szewczyk , Szymon Gołofit, Mariusz Rzedzicki w solo relay.

Speed-ball w Polsce po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku. Jest to dyscyplina sportowa, w której wykorzystywana jest rakieta i piłka na uwięzi. Jest ona przymocowana półtorametrową żyłką do statywu o wysokości 1,7 metra i rotuje po obwodzie wokół niego. W speed-ballu występują konkurencje: Super Solo, Solo Relay, Singiel, Debel, Debel Mix.

Speed-ball powstał w Egipcie w 70-tych latach XX-wieku jako trening koordynacji i refleksu tenisistów, jednak szybko zyskał popularność i ewoluował do odrębnej dyscypliny.

Ogromny sukces lubelskich speed-balistów. Przywieźli z mistrzostw siedem medali (zdjęcia)

Ogromny sukces lubelskich speed-balistów. Przywieźli z mistrzostw siedem medali (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

5 komentarzy

  1. Z całym szacunkiem ale to ma tyle wspólnego ze sportem co szachy.

  2. Proszę zgłębić swoją wiedzę dotyczącą tej dyscypliny.

  3. Brawo, ma Pan rację, podobieństwo istnieje, w obydwu dyscyplinach zawodnicy wykorzystują do gry obie ręce.

  4. brawo, gratulacje

Z kraju