Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na to czekają miłośnicy białego szaleństwa. Pierwsze stoki narciarskie szykują się do otwarcia

Ruszyły przygotowania do uruchomienia stoków narciarskich. W tym roku pierwszy tego typu obiekt ruszy tydzień wcześniej, niż w poprzednich latach.

Właściciele ośrodków zimowych z województwa lubelskiego rozpoczęli przygotowania do tegorocznego sezonu. Tym razem, dzięki znacznie wcześniejszemu nadejściu zimy, ruszy on wcześniej niż w ostatnich dwóch latach. Jak podkreślają zarządcy obiektów, do uruchomienia armatek śnieżnych, a tym samym stworzenia dobrych warunków do jazdy, trzeba zawsze czekać aż pojawią się przymrozki.

Jako pierwszy narciarzy zaprosi Ośrodek Narciarski w Chrzanowie w powiecie janowskim. Na początek w sobotę w samo południe uruchomiona zostanie trasa pod koleją krzesełkową. Oczywiście będzie działała też sama kolej. Jak wyjaśnia jednak właściciel, Piotr Rzetelski, stok ruszy jedynie na weekend. Wszystko dlatego, że od poniedziałku prowadzone będzie intensywne całodobowe naśnieżanie, aby na kolejny weekend czynna była już większość tras oraz dodatkowe wyciągi.

Naśnieżanie rozpoczęło się również na stoku w Kazimierzu Dolnym. Z uwagi jednak na temperaturę, wydajność armatek nie jest zbyt duża, stąd w ten weekend na pewno nie ma co liczyć na rozpoczęcie sezonu. Być może uda się to w najbliższy weekend. Podobnie sytuacja wygląda w Jacni w powiecie zamojskim. Armatki pracują, jednak na razie nie ustalono daty, kiedy pierwsi narciarze będą mogli skorzystać ze stoku.

W tym sezonie miłośnicy białego szaleństwa będą mogli ponownie skorzystać z najnowszego stoku w naszym regionie. Chodzi o wybudowany niedawno obiekt w miejscowości Justynówka na zboczach Białej Góry. Zarządzająca nim gmina Tomaszów Lubelski zapewnia, iż przygotowania idą pełną parą i dzięki pracy armatek śniegu z dnia na dzień przybywa.

Do otwarcia przygotowuje się również zarządca ośrodka w Rąblowie w powiecie puławskim. Tu prace z tym związane potrwają około dwóch tygodni.

7 komentarzy

  1. haha ciekawe jakie ceny

  2. Czyli idzie odwilż

  3. A w Zakopanem czekają dalej na metr śniegu.

  4. Agata smaruj narty.

    • Agata z niecierpliwością czeka na Annę, której aktualnie niestety tusza nie pozwala na zajęcie się tym sportem.

  5. łysy dewelocwaniak z po ma was w doopie i wali w Dolomity

  6. A żeby ich pragnienia w g się obróciły.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo