Na tej ulicy łatwo będzie można stracić prawo jazdy. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h

Szereg zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadzono na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Jednym z nich jest ograniczenie prędkości. Warto pamiętać, że miejsce to często odwiedzają policjanci, którzy kontrolują prędkość.

Zakończyły się prace związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Chodzi o odcinek od ul. Romantycznej do ul. Jana Pawła II, czyli jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogowej mapie Lublina. Jak już informowaliśmy, często dochodzi tam do wypadków, które niejednokrotnie kończą się tragicznie w skutkach. Zanotowano wiele zdarzeń, gdzie samochody uderzały w słup latarni oraz potrąceń osób przechodzących przez przejście dla pieszych.

Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie apelowali o budowę na skrzyżowaniu z ul. Romantyczną sygnalizacji świetlnej, jednak bez echa. Tego samego zdania była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, która nie raz podkreślała, że najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym miejscu, byłyby właśnie światła. Dzięki nim ruch zostałby spowolniony i uporządkowany. Jednak z uwagi na duże koszty, takie rozwiązanie nie wchodziło obecnie w grę.

Na początku ubiegłego tygodnia drogowcy zaczęli nanosić na jezdnię pasy wizualno-akustyczne. Powstały one w okolicy skrzyżowania z ul. Magdaleny Brzeskiej i Wapiennej oraz przed przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Romantyczną i Wapienną. W trakcie przejeżdżania przez nie, charakterystyczne wibracje mają wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu.

Jednak to nie wszystko. Zamontowane zostały dodatkowe tablice odblaskowe ze znakami ostrzegającymi o częstych wypadkach w tym miejscu. Aby piesi nie mogli przechodzić przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym, na odcinku od ul. Wapiennej do Wigilijnej zostaną wykonane barierki i słupki z łańcuchami zabezpieczające chodnik.

– Wszystkie zmiany wprowadzamy w trosce o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych, by nie stali się oni ofiarami wypadków powodowanych przez tych kierowców, którzy łamią obowiązujące prawo i jadą na tym odcinku drogi z nadmierną prędkością. Liczymy także, że wszystkie te zabiegi będą dostatecznym powodem dla kierowców, by ograniczyli prędkość i sami, przez zbytnią brawurę, nie stali się ofiarami wypadków – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta w Lublinie.

Co ważne szczególnie dla kierowców, na tym odcinku wprowadzono również ograniczenie prędkości do 40 km/h. Z uwagi na fakt, że zarówno to miejsce, jak też inne na terenie miasta gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków znajdują się pod baczną obserwacją funkcjonariuszy ruchu drogowego, dość łatwo będzie tam stracić uprawnienia do kierowania. Wystarczy poruszać się z prędkością powyżej 90 km/h. To będzie skutkowało zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

63 komentarze

 1. na tych czterech najbardziej obdartych słupach potrzebny jest pas barier energochłonnych i po problemie z zabijającymi się ludźmi. ma za szybko, wypada z drogi, nie musi od razu ginąć-wali w barierę i się na drugi raz zastanowi..

 2. Sygnalizacja to nie jest najlepsze rozwiązanie – to jest najtańsze rozwiązanie. Najlepsza byłaby kładka, przejście podziemne albo estakada… Ze skrajności w skrajność, trzeba myśleć o wszystkich, kierowcach również. Zachowanie płynności ruchu też przekłada się na zmniejszenie korków. Choć jazda z przepisową prędkością WSZYSTKICH kierowców też…

 3. Te 4 słupy (latarnie) powinny być osłonięte zużytymi oponami na wysokość 2m.

 4. czy nie można po prostu wynieść przejść dla pieszych na szerokich progach zwalniających plus ze dwa mniejsze pomiędzy? uspokoiło by to ruch aż nadto bez potrzeby robienia świateł

 5. Ja proponuję wprowadzić na tym odcinku obowiązek przepchnięcia auta przez kierującego…
  Ludzie, jak jedzie się z przepisową prędkością i zwraca uwagę na to co się dzieje na drodze to naprawdę ciężko o wypadek. Ilekroć przejeżdżam tą ulicą to mijają mnie pędzący na złamanie karku. Przy takiej „kulturze” jazdy to nawet postawienie tam ograniczenia prędkości do 10 km/h nic nie da.

 6. Dla osób nagminnie przekraczających prędkość powinni montować kwadratowe kola. A osobom z zakazem prowadzenia oprócz wyroku konfiskować samochody.

 7. I znowu światła … tylko po co ???? RONDO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”