Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na szczepienia w całym kraju zgłosiło się już 215 tys. nauczycieli. Pozostali chętni mają czas do jutra

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że do tej pory na szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się 215 tys. nauczycieli. Pozostali mają czas do jutra na zgłoszenie się do Narodowego Programu Szczepień.

W drugim dniu trwania rejestracji nauczycieli do szczepień przeciwko COVID-19 jest już 215 tys. zgłoszeń. Dyrektorzy mają czas do jutra, do końca dnia na zgłoszenie kolejnych osób.

Nauczyciel, który chce otrzymać szczepionkę musi zgłosić się do dyrektora szkoły lub placówki, w której jest zatrudniony i poinformować o chęci zaszczepienia się. W momencie dostawy preparatów do punktu szczepień, nauczyciel otrzyma informacje, kiedy i gdzie ma przyjechać na szczepienie. Nauczyciele nie muszą wypełnić żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię czy wysyłać sms. Formularz wypełni za niego dyrektor szkoły lub placówki.

Nauczyciel, który jest zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, zgłasza chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole.

W dniu wyznaczonego terminu szczepienia nauczyciel musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień nauczyciel będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 60. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. q chwale łojczyzny

  Brawo, to się nazywa postawa!
  Mimo 60% skuteczności czyli zadziała albo nie zadziała (na dwoje babka wróżyła…) i ryzyku zgonu na NOP są ochotnicy bycia królikiem doświadczalnym tego genetycznego specyfiku zwanego „szczepionką”…
  Szacun..!! Naród jest wam wdzięczny..!!!

  • Jakie masz ryzyko „zgonu na NOP”? Policzyłeś?

   • q chwale łojczyzny

    w kontekście „skuteczności” tego nieprzebadanego eksperymentalnego specyfiku zwanego „szczepionką”każde nawet najmniejsze ryzyko jest powodem dla którego normalny człowiek by nie ryzykował…
    ale to nie dotyczy Was bohaterów..!!!
    Jeszcze raz dziękuję takim jak wy że jesteście.!!!

   • „Jakie masz ryzyko „zgonu na NOP”? Policzyłeś?”
    Mam takie samo jak Ty.
    50/50

  • Jakże to schematyczne:
   Brawo, to się nazywa postawa! [sarkazm]
   Mimo 60% skuteczności czyli zadziała albo nie zadziała (na dwoje babka wróżyła…) [manipulacja+sarkazm, brak info o skuteczności przy ciężkich przypadkach, podana celowo niższą znaną wartość] i ryzyku zgonu na NOP [kolejna manipulacja – mały odsetek zgonów w stosunku do ilości zaszczepionych] są ochotnicy bycia królikiem doświadczalnym [kłamstwo – Anglicy byli pierwsi] tego genetycznego specyfiku [kłamstwo – Astra Zeneca jest wektorowa] zwanego „szczepionką”…[manipulacja – sugerowanie że coś czymś nie jest przez cudzysłów]
   Szacun..!! Naród jest wam wdzięczny..!!! [sarkazm]

   Czyli: sarkazm, manipulacja+sarkazm, manipulacja, kłamstwo, kłamstwo, manipulacja i na koniec sarkazm.
   A i jeszcze prześmiewcze hasło z lat dawno minionych w podpisie, napisane celowo z błędami coby efektownie wyglądało.

  • Lublinianin od zawsze

   A skąd wziąłeś te 60 procent skuteczności? z telewizji, z radia a może od wyuczonego znajomego się dowiedziałeś, czy na wp pisali? U świadomie Cię człowieku 8 procent dla osób wieku 65+ dla ludzi produktywnych i młodszych nie jest skuteczna ta nie wiadoma nano mikstura RNA (testowana cały czas, więc producent nie chce ponosić odpowiedzialności )

 2. DO BOJU KROLIKI DOSWIADCZALNE
  KIEDYS PLACILO SIE ZA TESTOWANIE SZCZEP.I LEKOW DZIS ZA DARMO IDA NA RZEZ
  –MOWIE TO JA NAUCZYCIEL

 3. Czekam na Sputnika. Po nim siła niedźwiedzia!!!

 4. No chyba mało 250 tysiecy… Jest ich dużo więcej ale o tym już nikt nie mowi… O czym to świadczy?

 5. to jest ludobojstwo kazdy kto bierze udzial w wyszczepieniu bedzie osadzony i stracony

 6. Pytanie. Do kogo się zwrócić, gdy dyrektor mający poparcie obecnej władzy odmawia wpisania nauczyciela na listę osób do szczepienia?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo