Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na stokach w naszym regionie trwa już zimowe szaleństwo. Narciarzy nie brakuje

Narciarze z naszego regionu mogą już korzystać z uroków zimy. Uruchomione zostały pierwsze stoki narciarskie.

Uruchomione zostały pierwsze stoki narciarskie w województwie lubelskim.

Stację Narciarską w Jacni na Roztoczu planowano udostępnić narciarzom już w ubiegły weekend. Pomimo tego, że armatki sypały śniegiem dzień i noc, niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przygotowanie stoku. Teraz nic nie stanęło już na przeszkodzie i wczoraj pierwsi narciarze z zadowoleniem zaczęli szusowanie. Warunki narciarskie są dobre, pokrywa śnieżna ma od 40 do 80 cm grubości, czynne są trzy trasy oraz pontony śnieżne.

Wczoraj w południe pierwsi narciarze mogli też skorzystać z ośrodka narciarsko-snowboardowego w Rąblowie w gminie Wąwolnica w powiecie puławskim. Przez trzy ostatnie dni pracownicy robili wszystko, aby stok mógł zostać uruchomiony, co im się w pełni udało. Na początek do użytku oddano trasę o długości 160 metrów, dzisiaj drugą 300 metrową. Warunki do jazdy są dobre a grubość śniegu wynosi od 20 do 50 cm.

W czwartkowy wieczór miało zaś miejsce otwarcie sezonu na stoku narciarskim w Chrzanowie w powiecie janowskim.

Jak wyjaśnia Piotr Rzetelski, właściciel stoku, śnieg znajduje się tylko pod koleją na głównym stoku tras nr. 3, 5 i 7, ale jest go tam około 55 cm. Trasy są ratrakowane i znakomicie przygotowane. Jeżeli będzie mróz to natychmiast ruszy dośnieżanie wyciągów i kolejnych tras.

Czynna jest również pierwsza w województwie lubelskim kolej krzesełkowa. Pozostałe stoki w naszym regionie są obecnie niedostępne. Na części z nich rozpoczęło się już naśnieżanie, inne zaś czekają na lepsze warunki.

Na stokach w naszym regionie trwa już zimowe szaleństwo. Narciarzy nie brakuje

(fot. Stoki w Jacni i Chrzanowie)

11 komentarzy

 1. MOSiR czeka z Globusem na odwilż. Jak co roku ?

  • Spytaj Żuka; Co zrobił z pieniędzmi przeznaczonymi na naśnieżanie stoku?

  • Nie bój Kuba. Ze trzy dni pojezdzisz na Globusie jeszcze w tym roku. Przecież z wysokiej premii za otwarcie sezonu nikt nie zrezygnuje.

  • Poszukaj sobie artykuł na DW pt. „MOSiR musi oszczędzać. W tym sezonie nie uruchomi stoku narciarskiego na Globusie?”. A także komentarze pod nim.

 2. Z Lublina w tym samym czasie jak do Chrzanowa dojedziemy do Bałtowa. Droga lepsza i zaplecze lepsze

 3. globus to już całkiem durnota, zamiast otwierać jak tylko śnieg popada i dałoby się jeździć to czekają huj wie na co. lepiej jakby to miał ktoś prywatny. a bilety drogie w huj

  • Prywatny nie będzie zainteresowany płaceniem haraczu miastu za dzierżawę. Stawka z kosmosu. Musiałby mieć obłożenie 100% / 24 h / 5-mcy. Znasz takiego jelenia?

 4. Furtian Koziegrodu

  Kubo a gdzieś ty sie tak daleko zapuścił z Twojej wsi przyłączonej do miasta na wieś Czuby

  • Prawdziwy Kozioł z Miasta Inspiracji z ciebie. Było napisać LSM lub Rury. Od kiedy Globus to Czuby?

 5. Nie ważne ,ale blisko byłem , a Ty nie rżnij geodety czy wielkiego miastowego , tak czy siak z każdym przyłączonym do miasta mieszkańcem z dziada pradziada płynie krew chłopa który użyźniał stok za stodołą czekając na odwilż.Zaraz pomyślisz czy składniowo napisano i do szkoły wyślesz .