690 680 960

Na Starym Mieście powstał kolejny zielony zakątek (zdjęcia)

Klepisko na którym nawet trawa nie była w stanie urosnąć zostało zamienione na zielony zakątek. Urzędnicy mają nadzieję, że miejsce to nie zostanie zniszczone i będzie służyło mieszkańcom.

Zakończyły się prace związane z tworzeniem rabaty przy ul. Furmańskiej w Lublinie. Kolejny zielony zakątek w tej części miasta powstał od strony al. Tysiąclecia. Na niewielkim fragmencie zieleni wymieniono ziemię i posadzono 78 krzewów ognika szkarłatnego. Rabatę ogrodzono zaś niskim metalowym płotkiem. Wokół, uwzględniając istniejące ścieżki, dodano opaskę z szarego żwiru, umożliwiającą sprawne przechodzenie.

Jak wskazują przedstawiciele Urzędu Miasta, w trakcie wykonywania prac spotkano się z niezwykle przychylnymi uwagami ze strony mieszkańców. Dlatego też wszyscy mają nadzieję, że zarówno mieszkające na Starym mieście osoby, jak i inni korzystający z tej przestrzeni, uszanują nową formę tego miejsca i rabata stanie się zieloną ozdobą zakątka ulicy

– Wybrany przez nas krzew, a jest to odmiana kuntayi ognika szkarłatnego, to zimozielona roślina o ozdobnych jaskrawoczerwonych owocach, polecana w szczególności do nasadzeń miejskich. Roślina ta szybko tworzy zwartą rabatę, jest bardzo dekoracyjna, ale też praktyczna, będzie skuteczną barierą przed niszczeniem – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Rewitalizacja rabaty kosztowała ponad 9,5 tys. zł. Środki na ten cel pochodziły z rezerwy celowej dla dzielnicy Stare Miasto.

(fot. UM Lublin)

17 komentarzy

  1. Kilkanaście ogników, mata szkolkarkska i kora dla ozdoby. Posadzenie, dzień roboty dla 1 osoby a koszt 9,5 tys?????
    Do każdego takiego nasadzenia powinno być szczegółowe rozliczenie.

  2. Chętnie zajmę się nasadzeniami złożonymi przez UM 🙂 9500,00 za jeden dzień pracy? Super !

  3. 16.00zł po ciężkiej marży dla detalu ten krzew kosztuje x 78szt. wychodzi 1248.00zł !!! Rozumiem, że 8252.00 zł kosztowała kora???

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej