Na Śląsku powstaje kładka, która niebawem pojawi się nad Bystrzycą. Fundamenty już czekają (zdjęcia)

Na Górnym Śląsku powstaje kładka, jaka niebawem zostanie zamontowana nad Bystrzycą w ramach prowadzonej rewitalizacji Parku Ludowego. Będzie posiadać dwa pomosty, dolny i górny. Ten drugi ma być rekreacyjno – widokowy.

Pomimo okresu zimowego nie ustają prace przy przebudowie Parku Ludowego w Lublinie. Wszystko dlatego, że zima jest tylko w kalendarzu, natomiast aura jaką mamy za oknem, przypomina bardziej tą wiosenną. W związku z tym postępy prac są zauważalne praktycznie w każdej części parku.

Widać już zarysy nowych alejek, na części z nich gotowa jest też podbudowa. Posadzono też większość z z blisko 640 drzew, jakie mają pojawić się na tym terenie. Dobiega końca też przebudowa rowów melioracyjnych i budowa drenaży, które stanowią system odwadniający. Wykonano też fundamenty dla nowej kładki, która znajdzie się nad rzeką Bystrzycą, niebawem ma się zacząć jej montaż.

Sama kładka będzie imponująca. Ma posiadać dwa pomosty: dolny, który będzie przejściem dla pieszych, oraz górny, mający pełnić funkcję rekreacyjno – widokową. Drugi z pomostów powstaje właśnie w hucie Pokój w Rudzie Śląskiej. Dolna część jest już gotowa i czeka na zamontowanie. Na obu pomostach zostanie następnie ułożona drewniana nawierzchnia. Rewitalizacja Parku Ludowego zakończy się jesienią.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Żeby w województwie lubelskim nie było jednej firmy, która by zrobiła taką kładkę to wstyd dla władz miasta i województwa!!!!

 2. Niezależnie od tego jak bardzo wszystkie znaki na niebie i ziemi będą sprzyjać pracom, budowlańcy nigdy nie zdąża na czas.
  Przedłużą termin, zobaczycie.

 3. A to drewno będzie śliskie jak parkiet na litewskim.

 4. A kierowcom na ulicach Lublina szyby z aut wypadają …

 5. w Lublinie, takie firmy w wynajętych na tydzień halach, prowadzą chłopcy z brajton, co to dali nogę do mamy jak ogłosili niepodległośc Wielkiej Brytanii. Dlatego wygrywają wszystkie przetargii, gdzie warunkiem jest cena.

 6. Może zamiast robić za tubę propagandową Cyrkusza Szanowna Redakcja przyjrzałaby się może planowanym cięciom w rozkładach jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej?
  Fajnie to tak walić 90 baniek w nowy park na istniejących terenach zielonych nad Bystrzycą, jak się tnie siatkę połączeń komunikacji miejskiej? Z Ludowym już odwrotu nie ma (tym bardziej, że to bardziej zasłona dymna pod to, żeby znów wyciąć z Ludowego kolejny kawałek pod Targi), ale tu jeszcze jest.

 7. Kaczki będą miały gdzie sra….

  • Cieee chorrroba !!

   Ja, inspirowany słowami Hot doga, zastanawiam się, czy pomyślano o zakamarkach gdzie normalnie, po dawnemu będzie można w mordę dostać od „folkloru” z 1 Maja

 8. Kładki cacy, ale o ile dołem „inaczej sprawni” będą mogli sie na swoich wózkach ścigać jak do marketu na wyprzedaż, to brak stosownej windy uniemożliwi im korzystanie z tarasu widokowego na górnej kładce

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.