690 680 960

Na ścieżce, którą poruszały się zwierzęta, znajdowały się pętle z linki. Kłusownik został zatrzymany (zdjęcia)

W ostatnim czasie przypadków kłusownictwa jest znacznie mniej, niż przed laty, jednak wciąż się one zdarzają. Tym razem zatrzymano mężczyznę, który umieszczał pętle wykonane z metalowej linki.

W miniony weekend strażnicy z Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie patrolowali okolice miejscowości Wysokie w powiecie lubelskim. W trakcie obchodu po obwodzie łowieckim nr 227, który jest dzierżawiony przez koło łowieckie nr 84 „Przepiórka” w Lublinie, natrafili na wnyki.

Były one wykonane z metalowej linki i umieszczono je wzdłuż ścieżki, którą przemieszczają się dzikie zwierzęta. Tym razem na szczęście nie złapało się w nie żadne zwierzę.

Strażnicy usunęli wnyki i rozpoczęli ustalanie, przez kogo zostały one tam umieszczone. Niebawem natrafili na trop kłusownika. W trakcie prowadzonych czynności przyznał się on do winy. Niebawem zostanie sporządzony akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. PSŁ)

13 komentarzy

 1. Tylko szkoda ze kara będzie śmiesznie niska za zamęczenie zwierza

 2. myśliwi są prywatni a straz łowiecka jest państwowa? Ciekawe ile ci zabójcy dla przyjemności płacą za to że państwo pilnuje im uciech?

  • Zatroskany o zdrowie psychiczne

   Nie wiesz człowieku o czym piszesz. Gdybyś zechciał sam zapoznać się jak wygląda myślistwo, zamiast łykać wszystko bezmyślnie to co zieloni ekofanatycy podają Ci na talerzu to byś wiedział, że oprócz polowań myśliwi dokarmiają zwierzęta w zimie (ktoś jeszcze oprócz myśliwych stawia w lasach czy na polach paśniki?), mają ośrodki hodowlane gdzie odnawia się populacje dzikich zajęcy (niszczoną między innymi poprzez głupie działania ekologów wypuszczajacych drapieżne ptaki) bażantów i wielu wielu innych. Wysil się i pomyśl człowieku.

   • Dokarmianie za zabijanie.
    Bardzo logiczne i humanitarne, gdzieś już to było.
    Nakarm swoją rodzinę a potem ją …

   • Dokarmiają, żeby mieć do czego strzelać. Już sie nie kompromituj tymi wywodami na temat myśliwych, wszyscy wiedza co robicie za zwierzyną. Bandyci z was i tyle a nie dobroczyńcy.

 3. i co? dostanie 6 m-cy w zawiasach, bo niekarany i mała szkodliwość społeczna czynu
  po co w ogóle te pozory ochrony zwierząt w Polsce, to nie wiem

 4. ciekawe jak go namierzyli

 5. Sprawiedliwość! Karma .

 6. Za pisu tak mu dobrze że te smierdziuchy chce jeść.

 7. Przez takich jak ten nieodpowiedzialny chłop (dawniej: rolnik) stalową linkę będzie można kupić i posiadać jak (za przeproszeniem) broń palną !!!

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas