690 680 960

Na Roztoczu przybędzie nowej nawierzchni. Remontują kolejne odcinki drogi wojewódzkiej (zdjęcia)

Przez lata drogi na Roztoczu uznawane były za jedne z najgorszych w regionie. W końcu jednak postanowiono to zmienić. Powoli na kolejnych odcinkach pojawia się nowa nawierzchnia.

Trwa remont kolejnych dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 849 łączącej Zamość z Krasnobrodem i Józefowem, oraz umożliwiającej dojazd do Tarnogrodu. Nowa, równa nawierzchnia ułożona zostanie na blisko 5 km trasy między Hutkami a Malewszczyzną oraz w Józefowie.

Wykonawca ma również za zadanie wyrównanie podbudowy drogi, utwardzenie poboczy, odtworzenie i odmulenie rowów odwadniających a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Inwestycję, której koszt wynosi prawie 4 mln zł, realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

– Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, to prace powinny zostać zakończone najpóźniej w pierwszej połowie czerwca. Dzięki temu bardzo potrzebnemu remontowi, poruszanie się drogą wojewódzką Nr 849 będzie bezpieczne i komfortowe – mówi Kamil Jakubowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Są to kolejne odcinki tej trasy, które zostaną wyremontowane. W ubiegłym roku nowa nawierzchnia została ułożona na blisko 10 km między Józefowem a Osuchami oraz między Osuchami a Łukową. Poprawa jakości dróg na Roztoczu ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo, lecz również zachęcić turystów do odwiedzenia tych okolic.

(fot. ZDW)

6 komentarzy

 1. Dobra robota! Działajcie, bo w tym miejscu droga była konkretnie rozj.bana.

 2. jak zwykle inżynier z rękoma w kieszeniach

 3. Czas na BiłgorajTomaszów Lubelski. Miejscami dziury zjadły łaty, które łatały łaty.

  • Podpis (Wymagane)

   Droga z Goraja w stronę Janowa Lubelskiego to dopiero są dziury 😃

 4. 5 km to już coś, brakuje mi informacji, ile jeszcze dróg nieprzejezdnych zostało do naprawienia.

 5. Czas najwyższy zadbać o Roztocze przepiękne miejsce zapomniane przez drogowców

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas