Na przystanku wbił sobie w brzuch stłuczoną butelkę, chciał się też podpalić. Uratowali go policjanci (zdjęcia)

Stojący na przystanku mężczyzna podciągnął bluzę do góry a następnie tzw. tulipanem zaczął ranić sobie brzuch. Groził również, że się podpali. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że udało się go błyskawicznie obezwładnić i zapobiec poważniejszym obrażeniom ciała.

Chwilę grozy przeżyły w poniedziałek wieczorem osoby oczekujące na jednym z przystanków komunikacji miejskiej przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Około godziny 19 stojący tam mężczyzna stłukł butelkę po wódce i tzw. tulipanem zaczął zadawać sobie ciosy w brzuch. Mówił również, że się zaraz podpali.

O wszystkim powiadomiona została policja i pogotowie ratunkowe. Po chwili na miejsce przyjechał patrol złożony z sześciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Mundurowi widząc co się dzieje, błyskawicznie wytrącili mężczyźnie z ręki rozbitą butelkę, a następnie go obezwładnili, aby nie stanowił już dla siebie zagrożenia.

Jednocześnie udzielili mu pierwszej pomocy. Na szczęście rany brzucha nie były poważne i życie mężczyzny nie jest zagrożone. Ponieważ był on bardzo pobudzony, ratownicy medyczni po opatrzeniu krwawiących ran przetransportowali go na oddział toksykologiczny, gdzie lekarze udzielili mu pomocy. Policjanci ustalają teraz, co było powodem nietypowego zachowania mężczyzny.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. ile grozi mu za usiłowanie zabójstwa? 🙂

 2. co za znieczulica – nikt nie podał zapałek?

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Ani, zapałek, ani nawet przedmiotu chociaż wyglądem przypominającego nóż…

  • Miał zapalniczkę, którą już wcześniej podpalił sobie nogawkę/skarpetę.

 3. Ale dziki z tych policjantów. Można czuć się bezpiecznie ?

  • ZłyIWrednyProfosZaOkienka

   Dziki ? Pomyliłeś zwierzątka. Ten jeden jest ulany jak inny zwierzak..i to na pewno nie jest dzik. Lipa jak ktoś przyczepi się o nakrycie głowy. Typ trafił na toksykologie….czyli tylko szopkował, sznyty i tyle ale temat sprzedany jako „uratowanie życia”. Dobry opis i bedą flesze błyski teledyski czyli hajs hajs…ale nie dla 6iu…moze dla 2. Choć moze jak opis kreatywny to i wnioski o hajsiwo też. Już słysze lament pozostałych…życie panowie. Widze ze Oddział większość ciekawszych akcji ogarnia ostatnio…pożar i skok przez balkon na Tatarach, ostatnio ten rozbój na PKSe…a nowe budynki stawiają i tak innym.

   • Tylko najlepsi umieją panować nad chaosem a u Ciebie w głowie go strasznie dużo. Wypowiedź tak mglista jak listopad w Londynie .

  • DostawcaPepsiakówDoAutomatu

   Dziki? Pomyliłeś zwierzaki. To nie dziki są tak ulane tylko inne zwierzaki. Szkoda ze faktynie ratowania nie było bo gość tylko szopkował i sznyty zrobił. Ale temat sprzedany jako uratowanie ahhh ta kreatywność. Pójdzie papier o kasiore ale max dla 2, reszta bedzie musiała zadowolić sie etosem. Faktycznie wiekszosc akcji ostanio oddział ogarnia..z tym skokiem po balkonach z Tatar czy rozbój z PKSu. A i tak budynki stawiają komisariatom a im nie chcą

 4. Szkoda ,ze po mnie nie przyjechał taki full wypas serwis(policja+karetka pogotowia) jak zaslabłam…..Chociaz jestem podatnikiem. Zapewne wielu innych chorych musi na SOR-rze stac w kolejce ..a ten ćpun ma wszystko!! Szlak mnie trafia jak czytam takie kawałki.

  • A po co ci policja do zasłabnięcia?! Gość stanowił zagrożenie nie tylko dla siebie ale mógł tez zranić innych, cała logika…moze do zasłabnięcia jesscze prezydent RP powinien przyjechac? Myślcie ludzie…

  • Masz odpowiedź, następnym razem weź czymś się dziabnij, będziesz miała full pakiet badań 🙂

  • PisDa nad głową... (dach nad głową, każdemu)

   Szlak Cię trafia? Ale który kolor?

  • JAK BĘDZIESZ W SYTUACJI ZAGRAZAJACEJ ŻYCIU, W TAKIM ZALAMNIU TO PRZYJADA TEZ TAK PO CIEBIE. NIEROZUMIEM TEJ ZAWIŚCI I ZAZDROŚCI. CO ZA BABA.

 5. Racja to jest hihot losu, że przestępca, ćpun, pijak i wielu innych z marginesu mają lepiej niż przeciętny obywatel.

 6. po co takie coś ratować???

 7. Jednego by było mniej

 8. Idzie zima. Trzeba gdzieś przetrwać. Dobrze jak to będzie psychiatryk. Gorzej jak areszt – chyba. ( Może to ten z nad Zalewu , który lubi jak go wszyscy ratują )

 9. U Nas w Lublinie to normalne, pradwu mówiąc dzień jak co dzień. Albo bije gałową w ścianę, to walki na ulicie, albo klasyka skok przez akno.

 10. Dyrdymałko Eustachy

  Szanowni przedmówcy – gdyby się nic nie działo to nasze kochane służby ratunkowe straciłyby sens swego istnienia, więc muszą istnieć różne oszołomy (pieszo i za kierownicami swoich wychuchanych autek)
  Nawet nasze lubiane przecież, 112 nie miałoby o czym pisać. Razem ze wspomnianymi oszołomami, wspólnie, zdecydowanie, definitywnie, ostatecznie dbajmy więc o to, żeby im dostarczaż powodów do zadowolenia

 11. „groził, że się podpali” – i komu to szkodziło? on chciał się podpalić, a mnie wszystko jedno co z nim będzie. niech płonie, skoro taka jego wola. póki nie chciał podpalać nikogo innego, powinni mu pozwolić

 12. Ten człowiek jest Polakiem. Podatnikiem. Należy mu się Dobra pomoc medyczna! Jak NIEROBY wy smierdzace bierzecie 500+to wam się należy uważacie?! To temu człowi pomoc medyczna TYMBARZIEJ!

 13. Pomoc medyczna sie nalerzy w przypadku np agresji jednego do drugiego lub wypadku czy choroby. Ja bym dal spokoj. Selekcja naturalna. Nie umiesz zyc w takim otoczeniu to poprostu giniesz z wlasnej glupoty.

 14. Jak to co było przyczyną? Bieda spowodowana obecnymi rządami w naszym kraju, nie trudno się domyslić. Nawet nie dadzą się juz normalnie zabić człowiekowi…

 15. Czy dla Was życie ludzkie nic nie znaczy, nie znacie powodów dla których to zrobił, więc nie piszcie tych idiotyzmów, SOR służy do ratowania życia każdego, a nie leczenia kataru

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach