690 680 960

Na przejeździe kolejowym uderzył w bok drezyny. Zagapił się

Wczoraj w miejscowości Wał kierowca auta osobowego na przejeździe kolejowym uderzył w bok jadącej drezyny. Zdarzenie zakończyło się dla kierowcy skody mandatem i punktami karnymi.

Do kolizji doszło w czwartek w miejscowości Wał w gminie Izbica w powiecie krasnostawskim. Służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu auta osobowego z drezyną.

Jak ustalili policjanci, 42-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego zbliżając się do przejazdu kolejowego nie zauważył jadącej po torach drezyny i uderzył w bok tego pojazdu. Kierowca skody tłumaczył mundurowym, że po prostu zagapił się i nie zauważył jadącej drezyny. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym oraz otrzymał 6 punktów.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez tory. Pamiętajmy, aby na niestrzeżonych przejazdach kolejowych bezwzględnie zatrzymać pojazd i upewnić się czy możemy bezpiecznie przejechać na drugą stronę. Chwila nieuwagi i rozkojarzenia może nas kosztować nawet życie.

(fot. Policja Krasnystaw)

15 komentarzy

 1. Mandat to jest adekwatny do wykroczenia, gdy się np: nieprawidłowo zaparkuje, nie zatrzyma na STOPie, przekroczy prędkość o kilka-kilkanaście km/h czy za jazdę rowerem po chodniku.
  Za wszystko inne (co stwarza bezpośrednie zagrożenie: kolizja z drezyną, wymuszenie na pieszym, znaczne przekroczenie prędkości, przejazd na czerwonym, wyprzedzanie na PdP, jazda pod prąd ekspresówką, itp.) to powinno się tracić PJ i płacić grzywnę zaczynającą się od 5.000 PLN.

 2. 1. Czy drezyna była już na przejeździe, czy dopiero wjeżdżała?
  2. Czy jesteśmy pewni, ze zdarzenie miało miejsce na przejeździe? Bezpieczniej byłoby napisać, że w okolicy przejazdu.
  3. No i gdzie jest raport odnośnie ubioru uczestników zdarzenia/pojazdów biorących udział w zdarzeniu? Jak był ubrany maszynista, czy miał kaptur, czy pojazdy miały sprawne oświetlenie?

  • 4. Z jaką prędkością drezyna wjechała na przejazd?
   5. Gdyby maszynista przepychał drezynę to nic by się nie stało.

  • 6. A co jeżeli maszynista spał? Przecież na drodze (kołowej, szynowej) nie można spać. Czy w takim przypadku winnym nie powinien być maszynista?

 3. Jak tacy pseudo-kierowcy radzą sobie w codziennym życiu?

 4. Zgadzam się z tobą Franiu , idioci powinni być woźeni przez odpowiedzialnych kierowców.

 5. nie widzę sensu komentowania i czytania artykułów które już zostały skomentowane przez Frania
  może niech ten portal w ogóle zostanie przeznaczony dla ludzi jego pokroju

  • pewnie sami sobie piszą

   • Poszedł bym jeszcze dalej. Upijają kierowców, żeby Ci powodowali wypadki. Albo poszedłbym jeszcze dalej. Kierowców wyciągają z samochodów i po wycięciu im mózgów pakują ich na rowery i każą jeździć, po to by powstał dobry materiał, który potem Franio będzie mógł skomentować.

  • To co wypisuję ostatnio to zlepieniec z wpisów m.in. twoich, i osób twojego pokroju. Podmieniam tylko uczestników ruchu lub zamieniam akcji. Żadnej w tym inwencji nie ma.
   Dlatego bardzo dziękuję, Tobie i „myślącym” podobnie za natchnienie.

 6. i pomyśleć że na drogach pełno takich ameb …wymusza ci taki pierszeństwo ,doprowadza do śmierci czy kalectwa ,bo się wziął „biedaczek ” zagapił …

  • Wtedy nie jest, że się zagapił, tylko, że pieszy (80-letni mężczyzna) wtargnął niespodziewanie na przejście, albo 70-letnia rowerzysta nagle zajechał drogę, bo nie miał OC.

  • Gdyby na miejscu drezyny był rowerzysta, to 95% wpisów obwiniało by winą rowerzystę. Przecież rowerzysta mógł się zatrzymać, cmentarze są pełne, rowerzysta nie miał prawa jazdy na trolejbus itp. to co zawsze przy takich zdarzeniach.

   • a w dodatku żywopłot źle przystrzyżony i rowerzysta miał zbyt obcisłe gacie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!