Zwarcie w skrzynce elektrycznej przyczyną pożaru (zdjęcia)

W minioną sobotę wieczorem w jednej z miejscowości powiatu bialskiego doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w skrzynce elektrycznej.

Do pożaru doszło w minioną sobotę około godziny 19:30 w miejscowości Podolanka w powiecie bialskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęte jest poddasze w budynku mieszkalnym o konstrukcji drewnianej. Na miejscu interweniowali strażacy z Małaszewicz oraz Terespola.

Mieszkaniec domu sam opuścił budynek przed przybyciem służb. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze. Następnie strażacy przeszukali budynek pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Pogotowie Energetyczna w celu zabezpieczenia zerwanego przyłącza elektrycznego. Po lokalizacji pożaru dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachowego, co ułatwiło dotarcie do zarzewi ognia oraz oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń w budynku. Po dogaszeniu i przewietrzeniu obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie w skrzynce elektrycznej. Trwa szacowanie szkód oraz szczegółowe ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. PSP Biała Podlaska)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. zwarcie to nie. przeciążenie, może za luźno dokręcone przewody , może jakiś pajęczarz domowy. Trzebaby poszukać jakiegos grzejnika elektrycznego a prąd nie tani jest to i pokusa duża

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew