690 680 960

Na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich występują trudne warunki do jazdy

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że wszystkie drogi wojewódzkie w Województwie Lubelskim, według stanu z godziny 6.00, są przejezdne. Miejscami mogą występować trudne warunki do jazdy z powodu zajeżdżonego śniegu i marznących opadów mżawki.

W północno-wschodniej części województwa lubelskiego, czyli w okolicach: Białej Podlaskiej, Drelowa, Janowa Podlaskiego, Kodnia, Łomaz, Międzyrzeca Podlaskiego i Wisznic na drogach możemy lokalnie spotkać śliskość zimową, spowodowaną lekkimi opadami śniegu, mżawką i różnicą temperatur jaka występuje w powietrzu oraz przy powierzchni jezdni.

Ta sama sytuacja jest w zachodniej części województwa lubelskiego. Kierowcy muszą zachować ostrożność w okolicach miejscowości: Annopol, Bełżyce, Bychawa, Celejów, Chodel, Dęblin, Garbów, Gołąb, Jabłonna-Majątek, Józefów nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Konopnica, Kraśnik, Łaziska, Modliborzyce, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Opole Lubelskie, Poniatowa, Puławy, Ryki, Zawichost.

Zajeżdżony śnieg i drogę czarną w koleinach możemy spotkać w okolicach miejscowości: Baranówka, Dębowa Kłoda, Horodyszcze, Jamy, Kaznów, Kijany, Kolechowice-Folwark, Komarówka Podlaska, Kostry, Ludwin, Michów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Parczew, Pohulanka, Przytoczno, Rogóźno, Rudka Kozłowiecka, Samoklęski, Uhnin, Wólka Rokicka, Żminne.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 32 sztuki sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg. Ich celem jest zlikwidowanie śliskości zimowej oraz zalegającego, zajeżdżonego śniegu, a także niedopuszczenie do powstawania śliskości na drogach w okolicach zbiorników wodnych.

Przypominamy, że zwalczanie śliskości zimowej na drogach wojewódzkich, odbywa się według Standardów Zimowego Utrzymania Dróg, których jest na drogach wojewódzkich IV.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Trudno to się jednośladem zimą jeździ. Albo idzie po oblodzonym chodniku. Zwykły ruch samochodowy przez cały rok odbywa się mniej więcej tak samo (poza kilkoma (góra kilkunastoma) dniami w roku), więc warunki drogowe nie są aż tak zmienne jak takie artykuły sugerują.

 2. W Przewłoce k. Parczewa właśnie był wypadek..

 3. Śliskość zimowa-a może być śliskość letnia i czym się różnią?

 4. A. Polonia (z chałupy)

  Ojo joj… występują trudne warunki do jazdy…
  Przybędzie nam męczenników motoryzacji, oj, przybędzie !!! 😆

 5. Gdzie piaskarki

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas