Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na niebie znów pojawił się sznur satelitów. Będzie widoczny do jutra

Wystartowała kolejna rakieta z satelitami Starlink. Po tym, jak zostały one umieszczone na orbicie, utworzyły widowiskowy tzw. kosmiczny pociąg. Znów jest możliwość jego obserwowania.

We wtorek wystartowała kolejna misja Starlink o numerze G7-2. Tym razem na orbitę okołoziemską wyniesionych zostało 21 satelitów Starlink V2 mini. W związku z tym, tak jak przy poprzednich misjach, w godzinach wieczornych można było na niebie oglądać tzw. kosmiczny pociąg.

Jednak wszyscy ci, którzy przegapili to widowisko, mają jeszcze szansę. Mianowicie dziś i jutro satelity przelecą z zachodu w kierunku zenitu. W środę pojawią się nad Polską o godzinie 20:59 zaś w czwartek o godzinie 21:04.

Najlepsze pole do obserwacji będą mieć osoby zamieszkujące centralne i zachodnie rejony kraju. Jednak w pozostałych miejscach również będą one widoczne. Zwłaszcza, że pogoda ma sprzyjać obserwacjom nieba.

Starlink to budowana przez firmę SpaceX konstelacja satelitarna, której celem jest zapewnienie dostępu do Internetu w każdym zakątku Ziemi. Przede wszystkim chodzi o miejsca, gdzie w tradycyjny sposób byłoby to niemożliwe bądź też mocno ograniczone.

11 komentarzy

 1. Chrzanić Muska!

 2. Satelity jak i sieci 5g to obecnie największe zło tego świata. Oni chcą zapanować nad światem i stworzyć jego nowy porządek. Chcą nami sterować. Sama nazwa satelity to skrót od satanistyczne elity. To wiele wyjaśnia.

  • Satelita (łac. satelles dop. satellitis 'towarzysz, sługa’) − każde ciało o względnie małej masie, obiegające inne ciało o większej masie.

  • Napewno chca toba wlasnie sterowac w krasniku

  • Wy Adam Kraśnik,to już opanowaliście plagę pluskiew w dzielnicy fabrycznej,że macie czas na pisanie bredni w necie?

 3. Hej Satelita,satelita nasz już po niebie lata blada jego twarz.

 4. ile jeszcze starlinków wyślą żeby był zasięg z Roztocza? piszecie bzdury to jest broń !!

 5. Znowu wszystko sponsorują Poljaki?

 6. Kto im pozwolił zaśmiecić niebo?

Dodaj komentarz

Z kraju